V Košiciach o postupového žolíka i Čierneho Petra

Publikované: 04.01.2019 Autor: Marek Grondžel Foto: Jäzva

YOUNG ANGELS Košice (Foto: Jäzva)

Ani mladé košické basketbalistky si síce ešte celkom dobre nezvykli písať na konci dátumov číslicu 9, no už musia byť pripravené čeliť prvým novoročným výzvam. Tou úplne najbližšou budú súboje v rámci tretieho turnaja Európskej ženskej basketbalovej ligy (EWBL), ktorý dá bodku za pôsobením (nielen) „žlto-modrých“ v základnej časti tejto súťaže.

Zásluhou vynikajúceho vstupu košickej omladiny do EWBL v lotyšskom Daugavpilse (výhry nad SBŠ Ostrava a PINKK Pécsi 424) a tiež vďaka jednému triumfu z ruského Rostova nad Donom (v súboji proti Astane Tigers) sú východniarky pred domácim turnajom stále v hre o postup do play-off. A zahodiť takúto príležitosť nikto z tábora Young Angels nemá najmenší záujem.

V domovskej Angels aréne odohrajú Košičanky počas víkendu dvojicu duelov a ak obom dáme prívlastky ako dôležitý, či náročný, tak sobotný zápas môžeme pokojne označiť aj za kľúčový. Zverenkyne trénerky Zuzany Žirkovej v ňom o 16. hodine nastúpia proti bieloruskému tímu Olimpia Grodno a už letmý pohľad na priebežnú klasifikáciu A-skupiny EWBL potvrdzuje význam tohto súboja.

Stretnú sa v ňom susedia z tabuľky, ktorých na 4. mieste (posledná postupová pozícia do play-off), resp. 5. priečke delí jediné víťazstvo – a ním môže byť práve to zo vzájomného stretnutia. Z pohľadu družstva z Bieloruska bude tento duel zápasom o všetko, naše dievčatá sa síce v pozícii „hop alebo trop“ nenachádzajú, no v prípade neúspechu by už nemali postupový osud vo vlastných rukách.

Museli by najskôr čakať na nedeľné zakopnutie Grodna s maďarským PINKK Pécsi 424 (13.30 hod., Angels aréna) a následne by o 16.00 hod. do duelu so švédskym celkom A3 Basket Umeå vstupovali s imperatívom víťazstva. Omnoho pohodlnejšiu pozíciu by mladé Košičanky mali v prípade sobotného triumfu.

V takom prípade by za súhry kombinácie výsledkov nielen ich domáceho turnaja, ale aj paralelne hraného podujatia v Ostrave, v nedeľnom stretnutí mohli ešte vylepšiť pozíciu, z ktorej by vstupovali do vyraďovacej časti EWBL. Do tej postúpia štyri najlepšie tímy zo skupín A a B (jej už istým víťazom je lotyšský celok TTT Riga) a z play-off sa kvarteto družstiev kvalifikuje na finálový turnaj.

Program 3. turnaja A-skupiny EWBL (Angels aréna, Košice)

5. 1. 2019 (sobota) o 16.00 hod.: YOUNG ANGELS Košice – Olimpia Grodno (BLR)

5. 1. 2019 (sobota) o 18.30 hod.: PINKK Pécsi 424 (HUN) – A3 Basket Umeå (SWE)

6. 1. 2019 (nedeľa) o 13.30 hod.: Olimpia Grodno (BLR) – PINKK Pécsi 424 (HUN)

6. 1. 2019 (nedeľa) o 16.00 hod.: A3 Basket Umeå (SWE) – YOUNG ANGELS Košice

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia