Jendrichovský: Šport nie je iba o Saganovi, Vlhovej či Cibulkovej

Publikované: 29.12.2018 Autor: Patrik Fotta Foto: Ľubomíra Ištoňová

Daniel Jendrichovský, GM Good Angels Košice (Foto: Ľubomíra Ištoňová)

Rok 2018, ktorý sa pomaly chýli ku koncu, bude pre basketbalových priaznivcov v Košiciach okrem iného spojený so zánikom dvoch extraligových klubov. Najskôr ohlásili svoj koniec basketbalistky Good Angels Košice, ktoré získali rekordných 15 titulov v rade a po nich nasledovali aj muži KB Košice.

Pre mňa je to jeden z najhorších rokov, ak nie úplne najhorší, čo sa basketbalu týka,“ povedal na úvod bilancovania generálny manažér Young Angels Daniel Jendrichovský. „Rok sme začali víťazstvom vo Východoeurópskej lige po parádnej strele Darxie Morrisovej vo finále turnaja. Až história docení, že sme dvakrát po sebe dokázali vyhrať takúto súťaž. Pamätné ostanú aj emócie počas finálovej série našej extraligy a posledný zápas Good Angels, po ktorom sme získali 15. titul.

Aj s odstupom času hodnotí šéf košických basketbalistiek ukončenie pôsobnosti Good Angels ako správny krok.

Bolo to veľmi bolestivé rozhodnutie, ktoré však určite neľutujem, pretože to bola jediná možnosť ako uzavrieť jednu fantastickú kapitolu. Aj keď už prešlo odvtedy osem mesiacov, stále nie je doriešená ani hala a zákon o športe odhodili politici niekam do neurčita. Stále nevieme, na čom z hľadiska financovania sme,“ povedal Jendrichovský.

Vďaka tomu, že do extraligy sa prihlásilo družstvo Young Angels, môžu talentované košické basketbalistky získavať veľmi cenné skúsenosti.

„Myslím si, že dievčatá sa veľmi dobre chopili zodpovednosti a je vidieť, že sme na dobrej ceste, aby basketbal v nejakej podobe u nás prežil. Na druhej strane si myslím, že ľuďom aj mne osobne chýba kontakt s európskou špičkou. Aj keď pôsobíme v CEWL a EWBL, je to len malá náplasť, pretože sa to nevyrovná euroligovým alebo fibacupovým zápasom.

Šport nie je len o Saganovi, Vlhovej či Cibulkovej

Rok 2018 ostane pamätným aj z ďalšieho hľadiska. Zuzana Žirková počas neho definitívne ukončila hráčsku kariéru a naplno sa začala venovať trénerstvu.

„Doterajšie výkony aj výsledky družstva ukazujú, že rozhodnutie bolo správne. Ukončila kariéru v najlepšom možnom čase, aj keď by určite mohla ešte niekoľko rokov hrávať. Ujala sa teraz novej pozície a myslím, že jej dievčatá veria, čo sa potvrdzuje aj na ihrisku. Bodaj by vychovala viaceré reprezentantky a hráčky, ktoré opäť do Košíc prinesú svetový basketbal,“ uviedol Jendrichovský.

Aj tento rok bude Silvester tráviť s rodinou a priateľmi v hale, kde sa cíti najlepšie.

Posledné roky ukázali, že je to najlepšie strávený Silvester. Určite nepatrím medzi ľudí, ktorí by vyhľadávali rôzne plesy alebo oficiálne zábavy. V telocvični som jednoducho najšťastnejší,“ skonštatoval Jendrichovský, ktorý má do nového roka jediné prianie.

Želám si, aby ľudia, ktorí riadia Slovensko pochopili, že bez pohybu a športu pre deti budeme veľmi skoro riešiť iba ich zdravotné problémy. Je potrebné si uvedomiť, že šport nie je len o Saganovi, Vlhovej, Cibulkovej a tých, ktorí prinášajú peniaze, ale o desiatkach tisíc detí, ktoré by mali dostať šancu sa zdravo hýbať.

 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

BNB BNB 33:83
10.07.2020
BSC BSC
INT INT 72:32
10.07.2020
LMI LMI
GLX GLX 48:43
10.07.2020
SNV SNV
PDZ PDZ 57:7
10.07.2020
RIM RIM
SNV SNV 11.07.2020 RIM RIM
BNB BNB 11.07.2020 LMI LMI
GLX GLX 11.07.2020 INT INT
PDZ PDZ 11.07.2020 BSC BSC