Zabíjanie kapra, ukradnutý stromček a polnočná omša v kroji, aj tak prežívajú Vianoce extraligistky

Publikované: 23.12.2018 Autor: Marta Brliťová

Matejčíková

Vianočné sviatky prežívajú slovenské basketbalistky najmä v kruhu rodiny a užívajú si voľno a oddych. Pozreli sme sa na osem extraligových družtiev, ako sa ich hráčky pripravovali na najkrajšie sviatky roka. Dozvedeli sme sa aj to, kto z našej extraligy by zvládol pripraviť štedrovečerné me­nu.

Young Angels Košice prežívali sviatočnú atmosféru v priebehu decembra všetky hráčky rovnako. V šatni si púšťali vianočné pesničky, vymýšľali darčeky a rozprávali sa najmä o tom, na ktoré koláčiky a jedlá sa najviac tešia. S prípravou domácnosti na Štedrý deň vraj tiež pomáhajú všetky, hoci to môže vyzerať, že viac zjedia ako upracú. To nám prezradila krídelníčka Miki Balážová. Sama si bude piecť jedine Beáta Jassová, ktorá kvôli intoleranciám nemôže jesť niektoré potraviny. Tá by podľa Miki vedela pripraviť aj celé štedrovečerné menu. Zabiť kapra by zvládli Linda Flešárová a Miki Balážová. Najlepšie sa podľa spoluhráčok má Miška Lukačíková, ktorej rodina, ako praví rusíni, slávia Vianoce dvakrát. Tie rusínske o 13 dní neskôr, ako klasické. Miške tak celé družstvo závidí, že má vianočnú večeru dvakrát.

Šamorín

Týždeň voľna cez Vianoce dostali hráčky Šamorína, hoci udržiavať sa musia a preto dostali individuálne plány. Najviac prežívala vianočnú atmosféru Martina Letková, ktorá je podľa Laury Horvátovej priam vianočná víla. Laura svojmu družstvu verí a podľa nej by napiecť a navariť k štedrovečernému stolu zvládla každá. Recepty na zákusky si ale v šatni nevymieňali. V družstve si zorganizovali Secret Santu a žrebovali si spoluhráčky, ktorým kúpia darček. Darčeky si vymieňali na vianočnom tréningu s deťmi. Darom sa potešila každá, no najviac vraj Veronika Dulová, ktorá dostala červený overál.

BAMP

Popradské žabky si tiež pred cestou domov na Vianoce navzájom vymieňali darčeky. Keďže pod Tatrami majú snehu stále veľa a Dominika Rusiňáková nemá vo svojom aute škrabku a metličku na odhŕňanie, spoluhráčky jej ich zaobstarali. Na Vianoce sa najviac tešili spomínaná Dominika, Marianka Tetemondová a Evka Filičková. Hoci stromček v šatni nemali, dvojmetrový mali na byte Dominika s Tejou Goršič. Na kapra by si hráčky zatiaľ netrúfli, ale zabiť by ho určite dokázal kondičný tréner. Ten by zvládol celý proces aj so zjedením, jedine vyprážanie by nechal na iných. Podľa Viki Havranovej upiekli koláčiky do šatne gazdinky Evka a Dominika. Tie by zvládli pripraviť aj šalát a kapra, pričom o pitný režim by sa staral popradský kondičák.

Darčeky sa rozdávali aj v bratislavskom Slovane. Najčastejším boli ponožky, ale našla sa pod stromčekom aj kniha či rôzne maličkosti. Podľa Nikoly Turzákovej bol najzaujímavejším darček, ktorý dostala Bianka Vajgl. Tá sa tešila z nafukovacej palmy, ktorá slúži ako držiak na pohár do bazéna. Z voľna a tréningom neprerušovaných sviatkov sa môžu hráčky tešiť až do 2. januára. Najviac prežívala atmosféru Renča Talajková, ktorá má doma obrovský stromček. Kvôli deťom ho ozdobila už dva týždne pred Vianocami. Najlepšou pekárkou v družstve je Siska Horváthová, ktorá napiekla aj na posledný výjazd roka do Piešťan. S kaprom by nemala problém Renča, ale vraj ani Lucia Lüttmerdingová, ktorá by si na to trúfla a skúsila to. Vianočnú večeru by zvládla kapitánka Marta Vargová, ktorá by vďaka svojej pohostinnosti navarila pokojne aj pre celý tím.

Slovan

Líderky súťaže mali klubovú vianočnú večeru už týždeň pred Vianocami. V Ružomberku sa v šatni pod imaginárnym stromčekom rozdávali darčeky. Podľa Radky Stašovej však nie sú všetky zverejniteľné. Pivárky dostali pivká, Zuzka Ivančáková si rozšírila svoju zbierky čiapok značky Jordan a Aaryn Ellenberg, ako poctivá študentka Slovenčiny dostala vreckový slovník. Vianoce im celý december pripomínal stromček, ktorý stál a svietil pred Koniarňou niekoľko týždňov. Tréner Juraj Suja sa na sviatky tešil asi najviac a vianočnú pesničku mal ako zvonenie na mobile už celý december. Vianočné pečenie hráčky Ružomberka vynechali, ale vynahradia si to na spoločnom Silvestri. Keďže v tíme má Ružomberok hráčky piatich národností, na Silvestra má každá z nich navariť či napiecť niečo typické pre jej krajinu. Zabiť kapra by vraj zvládla jedine Olga Yatskovec, čo prekvapilo aj samotnú Radku.

Piešťanské čajky

Hráčky Piešťanských Čajok sa podľa Niky Deptovej tešia na odpočinok a čas strávený s rodinou. Vianočnú náladu prežívala Rebeka Mikulášiková, ktorá dokonca ukradla z trénerskej kancelárie vianočný stromček. Taktiež má pri sebe neustále prenosný reproduktor, z ktorého bolo celý december počuť vianočné pesničky. Najväčšou pekárkou v Piešťanoch je Ema Mihaljevičová, ktorá do šatne stihla napiecť perníčky. Tie mali počas posledného zápasu proti Slovanu možnosť ochutnať aj fanúšikovia. Najzaujímavejšie darčeky vraj dostali tréneri. Richard Kucsa sa tešil z antistresovej loptičky a kondičný tréner Marek Mikletič dostal nádobu plnú domáceho maku, ktorý má veľmi rád. Štedrovečerné menu by zvládol málokto, ale určite by si naň trúfla práve Nika Deptová.

Nitra

Nitre prežívali vianočnú atmosféru najviac Terez Sailerová a Adel Kudličková, vďaka ktorým sa vianočné pesničky niesli šatňou už od novembra. Na kapra by si podľa Pauly Kubušovej netrúfla žiadna z hráčok. Teda rukami žiadna, ale pohľadom by ho zvládli zabiť viaceré. Na štedrovečerný stôl by dokázala pripraviť jedlo každá, ale jedine ak by to bolo z polotovarov. Cez sviatky budú mať hráčky Nitry len štyri dni voľna, ale užiť si ich chcú najmä v kruhu rodiny. O sladké v šatni sa pravidelne stará, vraj verná palacinkárka, Marika Sailerová. Špeciálne tradície dodržiava američanka Camesha Rochell a spomínaná Adel, ktorá preferuje likavské tradície.

Bystrické Pumy mali taktiež vianočné stretnutie, na ktorom sa rozdávali darčeky a nalieval punč. O sviatočnú atmosféru v družstve sa v decembri starali Peťa Števulová a Laura van Dalen. Tie sú podľa Janky Matejčíkovej vždy najviac pozitívne naladené a vymýšľajú rôzne ozdoby a majú na svedomí aj vianočný stromček v šatni. Bystričanky doma všemožne pomáhajú pri vianočných povinnostiach. Celú výzdobu stromčeka si napríklad berie tento rok na starosť Lucka Striešová. Sladké v šatni nechýbalo počas celej sezóny, keďže v družstve je polovica nových mladých hráčok, ktoré museli piecť prískočné. Štedrovečerné menu zvládnu z Bystrice viaceré hráčky. Peťa Števulová, Laura van Dalen či Miška Ozdincová. Za najzaujímavejšou vianočnou tradíciou je Klaudia Haberová, ktorá chodí každý rok na polnočnú omšu v kroji.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

LAS LAS 56:78
22.09.2019
CON CON
LVA LVA 92:75
22.09.2019
WAS WAS
LVA LVA 24.09.2019 WAS WAS

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Washington Mystics 26/8 76,47%
2 Connecticut Sun 23/11 67,65%
3 Los Angeles Sparks 22/12 64,71%
4 Las Vegas Aces 21/13 61,76%
5 Chicago Sky 20/14 58,82%
6 Minnesota Lynx 18/16 52,94%
7 Seattle Storm 18/16 52,94%
8 Phoenix Mercury 15/19 44,12%
9 Indiana Fever 13/21 38,24%
10 New York Liberty 10/24 29,41%
11 Dallas Wings 10/24 29,41%
12 Atlanta Dream 8/26 23,53%

ScoreBoard ...

PDA PDA 04.10.2019 LEV LEV

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 BK Slávia Žilina 0/0 0,00%
2 MBK Baník Handlová 0/0 0,00%
3 BKM Lučenec 0/0 0,00%
4 MBK Rieker COM-therm Komárno 0/0 0,00%
5 Patrioti Levice 0/0 0,00%
6 BC Prievidza 0/0 0,00%
7 Inter Bratislava 0/0 0,00%
8 Iskra Svit 0/0 0,00%
9 BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 0/0 0,00%

ScoreBoard ...

DBA DBA 28.09.2019 PNC PNC
SAM SAM 28.09.2019 YAK YAK
RBK RBK 28.09.2019 SKP SKP

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 YOUNG ANGELS Košice 0/0 0,00%
2 MBK Ružomberok 0/0 0,00%
3 Piešťanské Čajky 0/0 0,00%
4 ŠBK Šamorín 0/0 0,00%
5 Dubček Bratislava 0/0 0,00%
6 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 0/0 0,00%