Páleníková s Vroclavom zabalili Kováčikovým Polkowiciam pod stromček prvú prehru

Publikované: 23.12.2018 Autor: Karolína Vrabcová

Terézia Páleníková (Foto: Archív (tp))

Najvyššia poľská ženská basketbalová liga mala pred vianočnými sviatkami na programe v sobotu posledné tohtoročné 12. kolo. Vedúce Polkowice pred ním vyhrali od štartu sezóny všetkých desať stretnutí, no ich víťazná séria sa na tomto čísle zastavila. Prvú prehru im uštedrili na domácej palubovke hráčky 1KS Šleza Vroclav, keď triumfovali 54:51. Súboj mal aj slovenskú stopu. Proti sebe sa postavili tréner Maroš Kováčik, ktorý vedie Polkowice a krídelníčka Vroclavu Terézia Páleníková.

Vroclav nemohol nikto považovať v zápase za outsidera. Pred stretnutím si držal štatistiku siedmich víťazstiev a troch prehier a z vlaňajšej sezóny obhajuje bronz. Doma sa však predsa len viac očakával triumf Polkowíc, suveréna poľskej súťaže. „Pripísali sme si naozaj cenné víťazstvo. Zápasy v poľskej lige sú celkovo veľmi vyrovnané. Počas stretnutia nám Polkowice odskočili už aj na dvanásť bodov, ale skvelá atmosféra a naši fanúšikovia nás stále hnali dopredu. Postupne sme sa doťahovali. Na stretnutie sme sa z taktickej stránky dobre pripravili a tréner nám zdôrazňoval, že kľúčom bude obrana. V útoku sme sa celý zápas trápili, ale Polkowiciam sme nedovolili streliť viac ako päťdesiatjeden bodov, čo bolo napokon kľúčové pre naše víťazstvo,“ zhodnotila zápas pre basket.sk Terézia Páleníková.

Terézia Páleníková (Foto: Archív (tp))

Dolnosliezske derby sa pre Vroclav v prvej polovici nevyvíjalo priaznivo. Za súperom po prvom polčase zaostával 23:31. „Obzvlášť v takýchto zápasoch máte vždy veľkú motiváciu a za každého stavu bojujete, snažíte sa súpera prekvapiť a dotiahnuť. Cez prestávku nás tréner nabádal najmä zlepšiť útočnú činnosť. Potrebovali sme hrať rýchlejšie, využívať naše prednosti práve v útoku,“ prezradila 23-ročná rodáčka z Bratislavy, ktorá do Vroclavu prišla počas leta z Piešťanských Ča­jok.

Terézia Páleníková (Foto: Archív (tp))

Hrať proti Polkowiciam rozhodne nie je nič príjemné. Zverenky trénera Maroša Kováčika obhajujú v poľskej lige titul a sú aj súčasťou aktuálneho ročníka prestížnej Euroligy. „Majú skúsené družstvo a každá hráčka je niečím špecifická a nebezpečná. Nesústredili sme sa len na jednu, či dve z nich. Hrajú dobre ako tím a museli sme hrať veľmi dobrú tímovú obranu, aby sme ich mohli zastaviť,“ pokračovala ďalej mladšia zo sestier Páleníkových, ktorá proti Polkowiciam odohrala takmer 29 minút a k víťazstvu prispela siedmimi bodmi.

Terézia Páleníková (Foto: Archív (tp))

Vroclav ukončí tento kalendárny rok na piatom mieste s 8 víťazstvami, 3 prehrami, 19 bodmi a dvojbodovým mankom na lídra z Polkowíc. Ďalšie kolo je na programe šiesteho januára, takže hráčky dostali na vianočné sviatky voľno. „Budem doma s rodinou v Bratislave. Dostali sme týždeň voľna, takže určite budem najmä oddychovať a tráviť čas s najbližšími,“ dodala slovenská reprezentantka Páleníková.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 26.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV