Young Angels vyhrali nad Popradom aj bez Samanthy Logic

Publikované: 21.12.2018 Autor: Basket.sk Foto: Jäzva

Vanda Kozáková (17), YOUNG ANGELS Košice (Foto: Jäzva)

Young Angels v košickej Angels aréne nastúpili proti súperkám z Popradu už bez američanky Samanthy Logic a vyhrali 57:48. V základnej zostave sa objavila nová posila Nikola Nedoroščíková, tá za niečo vyše 24 minút prispela k víťazstvu 6 bodmi a 5 asistenciami. Najviac sa ale darilo Vande Kozákovej, ktorá dosiahla v zápase double-double za 14 bodov a 11 doskokov.

EXZ 2018/19 – 12. KOLO

YOUNG ANGELS Košice – BAM Poprad 57:48 (33:17)
Najviac bodov: Kozáková 14 (11 doskokov), Balážová 11, Drobná 9 – Havranová 15, Sojáková 9, Grígerová 8.

Hlasy po zápase:

Zuzana Žirková, trénerka Young Angels Košice:

Čakali sme náročný zápas. Prvý polčas sme podali výborný výkon a potom akoby prišlo nejaké uspokojenie. Dievčatá som pred tým varovala, ale sú to mladé baby a musíme počítať s tým, že neodohrajú na najvyššej úrovni celých štyridsať minút. Poprad zaznamenal tri trojky a potom sa už ten rozbehnutý vlak zastavoval ťažko. Našťastie sme vždy v správny čas strelili nejaký kôš a nepripustili sme skutočnú drámu.

Vanda Kozáková, hráčka Young Angels Košice:

Bol to pre nás veľmi ťažký zápas. Idú sviatky a všetky sme sa už tešili na prestávku. Chceli sme podať dobrý výkon a v prvom polčase to bolo v poriadku. V druhom sme trochu stratili koncentráciu, ale som rada, že sme to zvládli a dotiahli do víťazného konca.

Tatiana Gallová, trénerka BAM Poprad:

Mali sme veľmi nástup do zápasu a v prvom polčase sme sa nevedeli trafiť do koša. Košice si vypracovali náskok a ten bolo ťažké dotiahnuť. Trošku sme zatlačili a domáce sa museli strachovať o výsledok. Blahoželám im k víťazstvu.

Viktória Havranová, hráčka BAM Poprad:

V prvom rade sme odohrali dva úplne iné polčasy. V tom prvom sme nedoskočili takmer žiadnu loptu, preskákali nás a boli rýchlejšie. Trénerka potom zvýšila hlas a po prestávke sme sa dokázali presadiť aj v ťažších situáciách. Ak by sme odohrali takto celý zápas, tak sme mohli aj vyhrať.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia