Dudášová si užívala návrat do Piešťan, klub jej verejne ďakoval

Publikované: 13.12.2018 Autor: Marta Brliťová

Nikola Dudášová (77), Basket Žabiny Brno (CZE) (Foto: archív (nd))

Po šiestich sezónach v drese Piešťanských Čajok sa do dobre známeho prostredia vrátila Nikola Dudášová, tentokrát už v drese českých Žabín Brno. Uplynulý víkend sa v Piešťanoch odohral druhý stage Európskej ligy žien a nový klub slovenskej reprezentantky si v nej aj naďalej udržal neporaziteľnosť.

,,Na turnaj do Piešťan som sa veľmi tešila. Vedela som, že ma príde podporiť rodina a taktiež stretnem známe tváre, ktoré mi dlhoročné pôsobenie v Piešťanoch spríjemnili,” začala rozprávanie Nikola Dudášová. Od svojho bývalého klubu dostala pred zápasom verejné poďakovanie za dlhoročné pôsobenie, ktoré pre Nikolu pripravila generálna manažérka Piešťanských Čajok, Bronislava Borovičková. ,,Bolo to pekné gesto a celkovo som si návrat užila. Ľudia v hale ma zastavovali a chceli vedieť, ako sa mi darí. Bolo to veľmi milé.” Pomimo zápasov toho v Piešťanoch brnianska rozohrávačka veľa nestihla, keďže počas turnaju mala nabitý zápasový program. ,,Stretla som sa s bývalými spoluhráčkami a dali sme si kávu v mojej obľúbenej miestnej kaviarni. Inak sme sa sústredili na zápasy.”

Good Angels Košice vs. Piešťanské Čajky, Šarauskaité (35) vs. Dudášová (5) (Foto: Ľubomíra Ištoňová)

Zatiaľ neprehrali

Basket Žabiny Brno sú s piatimi víťazstvami jedným z dvoch tímov skupiny B, ktoré si stále držia v európskej súťaži neporaziteľnosť. V Brne si však mladé družstvo pred sezónou konkrétne ciele nedávalo. ,,Chceli sme sa v prvom rade prebojovať do play off a snažiť sa postúpiť na záverečný turnaj. Som veľmi rada, že sa nám zatiaľ v súťaži takto darí a verím, že to potvrdíme aj na poslednom turnaji našej skupiny vo Švédsku.”

Po odchode z rodnej Banskej Bystrice a dlhoročnej spolupráci s Piešťanmi je Dudášová súčasťou českého ambiciózneho klubu a so svojou novou pozíciou je spokojná. ,,Je vidieť, že si ma sem tréner nebral len ako posilu, ale chce somnou pracovať, aby som sa posúvala ďalej ako hráčka. Mojim cieľom je podávať čoraz viac stabilné výkony a napredovať.”

Žabiny sú mladý tím, ktorý hrá rýchlo a dravo smerom dopredu, no zároveň dbá na organizáciu v postupnom útoku. V obrane sa prezentujú tlakom na hráčku s loptou, ktorou chcú súpera donútiť k chybám. Dudášová si pochvaľuje aj úroveň domácej súťaže. ,,V porovnaní so slovenskou ligou je určite kvalitnejšia. V lige je viac konkurencieschop­ných tímov. Pre mňa nebol prestup po takom dlhom pôsobení v jednom klube jednoduchý, ale zvykla som si pomerne rýchlo. Aj keď, na nový štýl basketbalu si ešte stále zvykám. Určite som však spokojná, ako to v Brne funguje a ako je o mňa postarané.”

Nikola Dudášová (77), Basket Žabiny Brno (CZE) (Foto: archív (nd))

Žabiny Brno patrili v minulosti k európskej klubovej špičke a v roku 2006 vyhrali na domácej palubovke aj samotnú Euroligu. Po výsledkovom úpadku sa v klube obmenila generácia na takmer všetkých postoch a úspešného trénera Jana Bobrovského doplnili mladí, ambiciózni tréneri a realizačný tím. Tento koncept sa zapáčil aj Dudášovej. ,,Také úspechy, ako malo Brno v minulosti, sa nedajú opätovne dosiahnuť za krátky čas. V Žabinách sa však pracuje koncepčne, tréneri sú tu ambiciózni a taktiež má klub vynikajúcu mládež, s ktorou dobre pracujú. To je podľa mňa v tejto dobe pomerne vzácne.”

Okrem basketbalu sympatickú rozohrávačku, ktorá má v Brne ročnú zmluvu s opciou, očarilo aj samotné mesto. ,,Brno som si veľmi obľúbila. Keď mám voľný čas, chodím na prechádzky a taktiež som si už našla obľúbené kaviarne a reštaurácie.”

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 27.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
SKP SKP 03.10.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK