V Handlovej výborné streetbalové divadlo + FOTO

Publikované: 26.05.2009 Autor: Michal Mašľany

Seriál streetbalových turnajov Streetball Tour 09 má za sebou svoje tretie podujatie, ktoré sa konalo v areáli SZŠ Handlová na Lipovej ulici v Handlovej. Organizátorom sa podarilo nadviazať na prvé dve podujatia a priaznivcom tohto dynamicky sa rozvíjajúceho športu ponúkli opäť výborné súboje trad

Streetball tour 2009 logo (Foto: Basketland)
ičných ballerov, viacerých extraligových basketbalistov, ako aj skvelý sprievodný program. Tentoraz sa v piatich kategóriách predstavilo 61 družstiev. Najväčší záujem bolo o kategóriu Nadácie Slovenskej Sporiteľne – ZŠ Mix (18 tímov) a Koratex category pre mužov nad 19 rokov (16 tímov). Okrem kvalitného streetbalu nechýbala v Handlovej ani poriadna porcia dobrej hudby a tanca. Svojim vystúpením všetkých zaujala najmä tanečná skupina Vulcano.

Podujatie otvoril primátor Handlovej Ing. Rudolf Podoba a divákov svojou exhibíciou potešili hráči domáceho účastníka extraligy mužov MBK Handlová. Po prvý raz v aktuálnom ročníku videli diváci iného víťaza v hlavnej kategórii mužov. Po dvoch triumfoch Letného Vánku sa tentoraz z víťazstva tešila štvorica Ondrej Haviar, Roman Vido, Jozef Vojtek a František Kubala pod názvom „All in“, ktorá si vo finále poradila s družstvom slovenských mládežníckych reprezentantov „Power Rangers“ v zložení Mrviš, M. Jašš, B. Jašš a Švec. Mladíci si finálovú prehru vynahradili aspoň celkovým triumfom v AND1 category do 19 rokov, kde pod značkou „Nas3r s1“ vyhrali už druhý tu

Streetball tour 2009 plagát (Foto: Basketland)
rnaj v rade. Medzi najmladšími v kategórii Slovenskej asociácie športu na školách – Mini Street ZŠ dominovali chlapci z „Hanstreet“ a v najnabitejšej Nadácie Slovenskej Sporiteľne – ZŠ Mix uspeli už po druhý raz balleri zo susednej českej republiky – „OPAVA“.

Víťazi jednotlivých kategórií získali do celkového hodnotenia 13 bodov, druhé tímy 10, tretie 8, štvrté 6, zdolaní štvrťfinalisti po 4 a každé ďalšie zúčastnené družstvo jeden. Tím s najvyšším počtom bodov na konci Streetball tour 2009 dostane lístky na NBA Europe Live Tour 2009, Moscow Open 2009, Kontakt Streetfest a AND1 Mix Tape Tour. V aktuálnom poradí dominuje s najväčším náskokom „Letný Vánok“ medzi mužmi, ktorý má 34 bodov a 21-bodový odstup pred druhým najlepším celkom. Medzi juniormi vedú „Nas3r s1“ o dva body pred „Game On“ a v Open Mix category „Zimný vánok“ o jediný bodík pred „Basketland team“.

„Podujatie sa naozaj vydarilo a sme potešení, že jeho úroveň z roka na rok stúpa. Diváci mohli vidieť vynikajúce športové zápolenia a sme radi, že sme do Handlovej prilákali basketbalových a streetbalových priaznivcov z viacerých kútov Slovenska i chlapcov z Čiech,“ povedal manažér MBK Handlová Karol Kučera. Najbližšie sa všetci priaznivci streetballu stretnú v sobotu 30. júna v bratislavskej mestskej časti Vajnory na tamojšom Hlavnom námestí.

Výsledky jednotlivých kategórií:
Slovenskej asociácie športu na školách – Mini Street ZŠ: 1. Hanstreet, 2. Lamy, 3. veverky
Nadácie Slovenskej Sporiteľne – ZŠ Mix: 1. OPAVA, 2. Chlapci z ulice, 3. Handlovský Masaker
AND1 category (juniori do 19 rokov): 1. Nas3r s1, 2. Chippendales, 3. Game On
KORATEX category (muži nad 19 rokov): 1. All in, 2. Power Rangers, 3. Letný Vánok
Open Mix category: 1. Zimný vánok, 2. Basketland team, 3. Lazaret

Sprievodné súťaže:
AND1 1 on 1 (zápas jeden proti jednému): Patrik Schmid
3pts shooting (streľba spoza trojkového oblúka): Lukáš Demeter

Všetky ostatné zaujímavosti vrátane fotografií sú k dispozícii na oficiálnej stránke série www.basketland.sk.

 


Diskusia