Majorošová si našla v čižme cibuľu, trénerka ju vychválila

Publikované: 09.12.2018 Autor: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

YOUNG ANGELS Košice vs. BKM Junior UKF Nitra, Dominika Drobná (4) (Foto: Jäzva)

Na družstvo Young Angels Košice si pred blížiacimi sa sviatkami zasadla smola. Zo zostavy postupne vypadli Martina Machalová, Petra Bartánusová i Beáta Jassová a v prípade všetkých troch ide o zranenia z kategórie vážnejších. Pre trénerku Zuzanu Žirkovú to znamená nutnosť improvizácie a hľadania nových riešení.

„Nemáte nejakú zázračnú mastičku?“ pousmiala sa trénerka „mladých anjelok“. „Bohužiaľ, stojí nás to veľa síl, ale sú to mladé baby, ktoré regenerujú rýchlo. Verím teda, že sa vrátia späť čo možno najskôr. Pre nás je to samozrejme komplikácia a som rada, že to zatiaľ zvládame.“

Košičanky uspeli aj bez trojice zranených hráčok proti Slovanu i Nitre, no predovšetkým duel proti tímu spod Zobora ich preveril po všetkých stránkach.

Vedela som, že to nebude ľahký zápas. Nitra bola na pozitívnej vlne a ja som rada, že sme im ju prerušili. My sme sa museli vysporiadať so spomínanými zraneniami a som rada, že to dievčatá zvládli bravúrne. Ja im za to ďakujem,“ podotkla Z. Žirková.

YOUNG ANGELS Košice vs. BKM Junior UKF Nitra, trénerka Zuzana Žirková (Foto: Jäzva)
YOUNG ANGELS Košice vs. BKM Junior UKF Nitra, Sára Majorošová (10) (Foto: Jäzva)

„Žlto-modré“ začali proti Nitre s veľkou chuťou a v polovici druhej štvrtiny vyhrávali po koši Sáry Majorošovej už o trinásť bodov. Potom však prevzali opraty duelu do svojich rúk hosťujúce hráčky a na začiatku druhého polčasu vyrovnali na 30:30.

„V tej fáze zápasu sme určite verili, že to môžeme zvládnuť. Chceli sme vyhrať, ale prišli rozhodujúce chyby a v útoku sme začali hrať zbrklo. Tie riešenia neboli kolektívne. Iste, nám sa to z lavičky vidí ľahko, ale hráčka je v strese a často nevolí ideálne riešenie. To nás stálo body, ktoré sme potrebovali uhrať,“ zamyslel sa tréner Nitry Pavol Horička.

Nitrianske dorovnanie skóre mladý tím Košíc nevyviedol z miery a práve naopak – šnúrou štrnástich bodov v rade odskočil súperkám na 43:30. Od tohto momentu už držali domáce hráčky opraty duelu pevne vo svojich rukách.

Vytiahli sme na nich zónu a s tou mali zo začiatku problém. Po tej nevydarenej šnúre sme potrebovali zabrať a lepšie ich odstavovať. To sa nám darilo, začali sme získavať lopty a ťahali sme dopredu,“ okomentovala príčiny úspechu v kľúčovej fáze zápasu Sára Majorošová, na ktorú nadviazala trénerka Žirková. „V závere prvého polčasu nám prestala fungovať streľba, ale kľúčové bolo, že sme sa začali voziť a nehrali sme organizovane. Potom sme našťastie začali opäť búšiť a zrazu sme začali strieľať aj jednoduché koše. Sami sme sa teda presvedčili o tom, že musíme hrať to, čo si povieme.

YOUNG ANGELS Košice vs. BKM Junior UKF Nitra, tréner Pavol Horička (Foto: Jäzva)
YOUNG ANGELS Košice vs. BKM Junior UKF Nitra, Samantha Logic (22) (Foto: Jäzva)

Tréner hostí Pavol Horička označil za rozdielovú hráčku domácu Samanthu Logic, ktorá zaznamenala osem zo svojich štrnástich bodov v kľúčovej tretej štvrtine.

„V prvom rade sme začali zle úvodnú štvrtinu,“ pustil sa do analýzy prehry Horička. „Nastúpili sme nekoncentrovane, ale v druhej štvrtine sa hra vyrovnala a až do konca tretej štvrtiny to bolo otvorené. V tej záverečnej sme už urobili veľa chýb a Košice hrali lepšie. Veľmi dôležitým aspektom hry bola Samantha Logic, ktorá v závere vzala zodpovednosť na svoje plecia. Neodohrali sme zlý zápas, ale keďže sme prehrali, nebol pre nás úspešný.“

„Presne na to ju tu máme,“ podotkla na margo výkonu Američanky Logicovej Zuzana Žirková. „Ja som jej už pred zápasom hovorila, že sme vo veľmi oklieštenej zostave a bude to hlavne o nej. Pochváliť však musím Sáru Majorošovú, ktorá sa zhostila svojej pozície bravúrne.“

„Pochvala vždy poteší, ale nevnímam sa ako nejaká hviezda,“ zareagovala na pozitívne slová svojej trénerky Sára, ktorá premenila všetky štyri strelecké pokusy za dva body. K deviatim bodom pridala aj šesť doskokov a tri získané lopty. „Môj výkon nebol určite na takej úrovni, aby som teraz chodila s nosom nahor. Bola som si dobre vedomá, že v posledných zápasoch som hlavne v obrane nezabrala tak, ako sa odo mňa čaká a snažila som sa to napraviť.

YOUNG ANGELS Košice vs. BKM Junior UKF Nitra, Camesha Davis (55) (Foto: Jäzva)
YOUNG ANGELS Košice vs. BKM Junior UKF Nitra, Michaela Zentková (34) (Foto: Jäzva)

Podľa kapitánky a autorky štrnástich bodov Michaely Zentkovej neodohrala Nitra v Angels Aréne vyložene zlý zápas. „Celý náš problém spočíval v tom, že sme nechali súpera niekoľkokrát odskočiť. Po zlom úvode sme prehrávali o pätnásť bodov, ale to sme ešte dokázali vyrovnať. Potom sme však opäť prestali hrať svoju hru. Sme staršie, skúsenejšie družstvo, ale v tomto prípade sme to nevyužili a aspoň vieme, na čom máme popracovať.“

Svoj tretí zápas v drese Nitre zaznamenala Američanka Camesha Davis, ktorá zaznamenala jedenásť bodov a sedem doskokov. Z pohľadu jej individuálnych výkonov išlo o zatiaľ najlepší zápas, veď predtým zaznamenala proti Šamorínu 8 a Piešťanským Čajkám 7 bodov.

„Potrebuje ešte čas,“ uviedol na margo americkej posily tréner Horička. „Je s nami iba dva týždne a to je málo. Veľa si však od nej sľubujeme a určite nám pod košom pomôže. Má dobrý doskok, má potenciál, ale musí sa zosúladiť s našim systémom. Je tu totiž naozaj stále iba veľmi krátko.“

Nejaká tá posila by sa vzhľadom na zdravotné patálie určite zišla aj tímu Košíc. Anjelky však svoju situáciu zatiaľ zvládajú a počas mikulášskeho týždňa zaznamenali dve dôležité víťazstvá. Poctivo vyčistené čižmy tak v ich prípade neostali prázdne.

„Čižma bola plná, ale našli sa v nej aj cibule,“ rozosmiala sa Sára Majorošová. „ Mňa však teší hlavne to, že sme ju symbolicky naplnili dvoma víťazstvami, pretože december máme pomerne nahustený a každá výhra sa počíta. Iní sa v predvianočnom období venujú vypekaniu perníkov, pre nás je však teraz dôležitá hlavne regenerácia.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia