Ruža po dobrom úvode prehrala v Maďarsku

Publikované: 05.12.2018 Autor: Basket.sk Foto: fb mbkruzomberok

MBK Ružomberok (Foto: fb mbkruzomberok)

Hráčky MBK Ružomberok cestovali do Maďarska, aby dnes odohrali svoj piaty zápas v H-skupine EuroCupu proti domácemu KSC Szekszárd a u našich južných susedov prehrali 72:87.

Ružomberské basketbalistky začali svoj piaty zápas v H-skupine EuroCupu dobre, rýchlo viedli 5:0 a dlho si udržiavali aký taký náskok. V čase 16:19 po trojke Jovanovič sa skóre preklopilo na stranu domácich a tam vydržalo do veľkej prestávky, keď druhú štvrtinu prehral slovenský tím o 10 bodov.

Zo začiatku druhého polčasu vedúci tím Extraligy niečo z náskoku súperiek ubral, ale Maďarky sa nenechali zaskočiť a po pár minútach opäť navýšili rozdiel. Časom Szekszárd natiahol vedenie až na 14 bodov, no aj vďaka trojke ružomberskej američanky Jeffery tesne pred klaksónom sa šlo do poslednej časti hry za stavu 68:59.

Maďarský tím hral v záverečnej štvrtine svoju hru, dokázal pravidelne skórovať a darilo sa mu ubrániť útoky slovenského eurocupového zástupcu. Rozdiel v skóre sa zvyšoval a záverečný výsledok 87:72 vyznel jasne pre domáci Szekszárd.

EuroCup Women 2018/19, H-skupina:

KSC Szekszárd (HUN) – MBK Ružomberok 87:72 (47:39)
Najviac bodov: Bishop 29, McCall 25 (11 doskokov), Jovanovič 10 – Ellenberg a Jeffery po 17, Šikšniuté 14.

5 Chicago Sky 20/14 58,82%
6 Minnesota Lynx 18/16 52,94%