Publikované: 05.12.2018 Autor: Basket.sk Foto: Vladimír Dorňák

BC Prievidza vs. BK Levickí Patrioti, Johnson (6) vs. Bojanovský (15) (Foto: pdbasket.com)

V 15. kole SBL sa hrali štyri vyrovnané zápasy, v Bratislave do duelu nenastúpili Barač a Avramovič, prvý zápas za Prievidzu po svojom príchode odohral Mike Rostampour s 23-kou na drese.

Šláger kola medzi Levicami a Prievidzou bol maximálne napínavý a vyrovnaný, nakoniec uspeli domáci ale len o jediný bod v pomere 87:86. Inter privítal Svit a tento zápas končil najvyšším rozdielom v skóre tohto kola 69:58 pre domácich. V Komárne sa stretli miestni basketbalisti so Spišiakmi a dokopy padlo v zápase 187 bodov pri celkovom výsledku 95:92 pre Komárno. Lučenec ešte v polčase hral so Žilinou vyrovnane 29:29, druhý polčas ale zvládli lepšie Žilinčania a hlavne Rožánek im vystrieľal jediné víťazstvo hostí v tomto kole 66:57.

SBL – 15. KOLO

BK Levickí Patrioti – BC Prievidza 87:86 (46:42)
Najviac bodov: Gačeša 24, Alexander 14, Krajčovič 12 – Jones 26, Körner 23 (trojky 4/6), Derksen 18.

BK Inter Bratislava – BK Iskra Svit 69:58 (41:36)
Najviac bodov: Skiner a Smith po 15, Mrviš, Fusek a Bulatovič po 8 – DeAndre Davis 19 (trojky 3/4), Baldovský 14, Vučičevič 13.

MBK Rieker COM-therm Komárno – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 95:92 (44:38)
Najviac bodov: Delič 20, Miloševič a Goodman po 17 – Nottage 24 (trojky 4/7), Florveus 18 (12 doskokov), Presutti 16.

BKM Lučenec – PP & TV Raj Žilina 57:66 (29:29)
Najviac bodov: Agusi 13, Shelton 10, Griffin jr. a Sarna po 8 – Rožánek 24, Blagojevič 11, Merešš 10.

6 Seattle Storm 15/13 53,57%
7 Minnesota Lynx 14/15 48,28%