Slamová vyniká v EuroCupe, k postupu však majú bližšie iné Slovenky

Publikované: 30.11.2018 Autor: Marta Brliťová Foto: fiba.basketball

Agelika Slamová (23), ACS Sepsi (ROM) (Foto: fiba.basketball)

V priebehu týždňa sa odohrali štvrté zápasy skupinovej fázy európskej pohárovej súťaže EuroCup. V druhej najprestížnejšej súťaži starého kontinentu má početné zastúpenie aj Slovensko. Pozreli sme sa, ako sa krajankám a krajanom darilo.

Tím reprezentačnej krídelníčky Angeliky Slamovej ASC Sepsi síce prehral s ruským WBC Enisey Krasnojarsk 63:83, individuálne sa však Slamovej mimoriadne darilo. Počas 34 minút strávených na ihrisku zaznamenala 20 bodov, 4 doskoky a 5 asistencií. S efektivitou +22 bola najlepšou hráčkou svojho tímu.

Rumunské Sepsi dokázalo vyhrávať len prvé 3 minúty zápasu, no následne sa vedenia ujali domáce hráčky a presvedčivo zvíťazili. Rumunský majster je tak s jednou výhrou a troma prehrami na treťom mieste skupiny D. Pred tureckým Mersinom sa nachádzajú len o rozdiel +1 bod v skóre.

Angelike Slamovej sa v aktuálnom ročníku EuroCupu individuálne darí. Priemerne za 25 minút na zápas zaznamenáva 14,5 bodu, 4,3 doskoku a 3,3 asistencie.

Turecký klub Orman Genclik, so slovenským zastúpením na poste pivotky, vyhral v domácom prostredí s posledným celkom skupiny Mersinom BSB 62:58. Marie Růžičková, ktorá nastúpila v základnej päťke, zaznamenala počas 31 minút 4 body, 10 doskokov a 3 asistencie. Klub bývalej reprezentantky Slovenska je na čele skupiny D.

Lucia Kelčíková (21), MBK Ružomberok (Foto: fiba.basketball)

MBK Ružomberok, ako jediný slovenský zástupca v aktuálnom ročníku Eurocupu, zvíťazil na domácej palubovke nad Nymburkom 84:76 a vrátil mu tak tesnú prehru z prvého kola 70:71. Po štyroch zápasoch je tak Ružomberok na čele skupiny H. Najlepšou strelkyňou Ruže bola s 31 bodmi Aaryn Ellenberg. Zo Sloveniek sa najvýraznejšie presadila reprezentantka Miroslava Mištinová, ktorá svojmu družstvu pomohla 7 bodmi, 3 doskokmi a 2 asistenciami. V dôležitom zápase potiahli najmä zahraničné hráčky, ktoré spolu zaznamenali 77 z 84 bodov družstva. Do hernej rotácie trénera Suju sa pripojila Beáta Janoščíková, ktorá sa po zranení a operácii kolena opäť zaradila do herného kolotoča. Na ihrisku strávila 4 minúty.

KP Brno prehralo s DVTK Miškolc na domácej palubovke 70:83 a ostáva na poslednom mieste skupiny G. Zaujímavosťou je, že svoje jediné víťazstvo v tejto súťaži dokázali zaznamenať proti minuloročnému finalistovi EuroCupu, talianskym Benátkam. Talentovaná krídelníčka Stella Tarkovičová zasiahla do stretnutia len na 3 minúty, počas ktorých premenila jednu strelu za 3 body a pridala 1 doskok.

Wisla Canpack Krakow zvíťazila na palubovke tímu Inventa Kursk presvedčivo 76:55. Reprezentačná kapitánka Sabina Oroszová však do zápasu nezasiahla. Wisla sa nachádza na čele tabuľky skupiny C a mieri za postupom do ďalšej fázy pohárovej súťaže.

Tréner Peter Jankovič, VBW CEKK Ceglèd (HUN) (Foto: fiba.basketball)

Peter Jankovič so svojím VBW CEKK Cegléd sa výhry nedočkal ani v štvrtom kole skupinovej fázy. Rutronik Stars Keltern vyhrali nad maďarským celkom na domácej palubovke 83:80. Vo vyrovnanom zápase Cegléd 5 minút pred koncom stretnutia vyhrával, no napokon boli v koncovke lepšie domáce. Potvrdili tak tesné víťazstvo z prvého kola na palubovke Ceglédu 81:80. Cegléd ostáva so štyrmi bodmi na poslednom mieste v skupine I.

Energa Toruň, ktorú na trénerskom poste vedie Štefan Svitek, zvíťazila na domácej palubovke nad MBA Moskva 95:86 a súperovi tak oplatila prehru z prvého kola. Svoju jedinú prehru v súťaži utrpel Štefan Svitek so svojím tímom hneď na úvod skupinovej fázy, keď prehral v Moskve tesne 82:86. S jednou prehrou je Toruň na čele skupiny B.

6 Seattle Storm 15/13 53,57%
7 Minnesota Lynx 14/15 48,28%