LIVE: Anjelky mieria do mrazivého Rostova, obavy z vojny potláča túžba uspieť

Publikované: 29.11.2018 Autor: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

YOUNG ANGELS Košice (Foto: Jäzva)

Košické basketbalistky vykročili do aktuálnej sezóny s poriadne omladeným kádrom a predovšetkým z pohľadu medzinárodných súťaží tak nemali veľké oči. Októbrový úvodný turnaj Európskej ligy v lotyšskom Daugavpilse však ukázal, že tím Young Angels sa nestráca ani v európskej konkurencii.

Zverenky trénerky Zuzany Žirkovej porazili Ostravu i Pécs a skloniť sa museli len pred silným tímom Cmoki Minsk.

„Na prvom turnaji sme sa prezentovali bojovnými výkonmi a dá sa povedať, že sme tam prekonali vlastné očakávania. Zároveň sme si však nastavili latku, ktorú teraz nechceme podliezať. Naďalej sa chceme prezentovať takými výkonmi, aby sa nemohlo povedať, že tie prvé výsledky boli iba náhodou,“ rozhovoril sa asistent trénera Young Angels Radko Dvorščák krátko pred cestou do ruského Rostova na Done.

Michaela Balážová (11), YOUNG ANGELS Košice (Foto: Jäzva)

Práve v meste, ktoré sa nachádza v tesnej blízkosti Azovského mora a ukrajinských hraníc čaká „modro-žlté“ basketbalistky už počas víkendu druhý turnaj Európskej ligy. Vzhľadom na aktuálny politický konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou sú na mieste i malé obavy, no športovci sa snažia sústrediť iba na svoju prácu.

„Takto to bolo jednoducho naplánované a na vojnový stav nemyslíme. Našou prácou je pripraviť sa tak, aby sme boli úspešní na palubovke,“ zaujal jasný postoj Dvorščák, ktorý tak spoločne s ďalšími členmi realizačného tímu pripravuje svoje zverenky na súperky z Rostova a kazašskej Astany.

Informácie sme čerpali z internetových zdrojov a doposiaľ odohraných stretnutí. Pred každým takýmto stretnutí si pozrieme zápasy súperov osobitne i spoločne a dievčatám potom odprezentujeme postrehy, ktoré im môžu v zápase pomôcť,“ priblížil asistent trénerky Zuzany Žirkovej proces zberu informácií na neznámych súperov. „Tak ako je teraz trendom, ide o medzinárodne zmiešané tímy. Pre nás však bude podstatné to, akou hrou sa budeme prezentovať my.“

Beáta Jassová (28), YOUNG ANGELS Košice (Foto: Jäzva)

Kvalitatívne ťažším súperom by mal byť domáci Rostov, ktorý vyhral v rámci prvého turnaja v bieloruskom Grodne dva z troch zápasov. „Tigrice“ z Astany tam prehrali všetky tri stretnutia.

My si veríme a dúfame, že tam vyhráme minimálne jeden zápas. Prvý turnaj nám dodal sebavedomie a hoci nepodceňujeme žiadneho súpera, budeme bojovať a makať. Sama som zvedavá, ako sa nám tam zadarí. Pre náš mladý tím má každý medzinárodný zápas svoju hodnotu a dodáva cenné skúsenosti. Týka sa to aj mňa, veď vo svojej kariére som veľa medzinárodných zápasov neodohrala. Na turnaj v Rostove sa preto veľmi teším,“ vyslovila sa pivotka Beáta Jassová.

Víkend v Rostove bude pre Košičanky zároveň previerkou fyzickej prípravy. Prvý zápas proti Rostovu odohrajú v sobotu o pätnástej hodine nášho času a proti Astane nastúpia už v nedeľu o ôsmej ráno.

My však hráme túto súťaž aj preto, aby si dievčatá zvykli na takéto tempo zápasov. Ak chcú raz hrať veľký basketbal, tak musia byť pripravené aj na takúto záťaž. To je totiž momentálny trend,“ upozornil Dvorščák.

Trénerka Zuzana Žirková a Petra Bartánusová (16), YOUNG ANGELS Košice (Foto: Jäzva)

V Rostove vládne momentálne mrazivé počasie a pocitová teplota sa tam pohybuje na úrovni – 17 stupňov celzia.

„Poriadne sa naobliekame a ideme na to,“ pousmiala sa B. Jassová, podľa ktorej aj tak nebude priestor na nejaké spoznávanie krás Rostova. „Bude to hlavne o trase letisko – hotel – hala. Budeme rady ak stihneme kúpiť aspoň nejakú magnetku či matriošku na pamiatku. Najkrajšou spomienkou by však boli víťazné zápasy.

V poradí tretí turnaj Európskej ligy s účasťou Young Angels sa uskutoční v dňoch 5. a 6. januára 2019 v Košiciach.

1.12.2018 15:30 Rostov-Don-SFEDU – Young Angels Košice

2.12.2018 8:00 Young Angels Košice – Astana Tigers

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia