Young Angels čaká po pauze domáci šláger s Piešťanmi

Publikované: 23.11.2018 Autor: Patrik Fotta Foto: Pavel Netolička

Petra Bartánusová (7), Young Angels Košice (Foto: Pavel Netolička)

Basketbalistky Young Angels Košice sa po dvojtýždňovej pauze vracajú do extraligového kolotoča. V sobotu privítajú na domácej palubovke v Angels aréne od 18. hod. Piešťanské Čajky. Zverenky trénerky Zuzany Žirkovej v prvom meraní síl v úvode sezóny prekvapivo uspeli na palubovke Piešťan, keď triumfovali 73:69 po predĺžení.

Súper im bude chcieť túto prehru odplatiť, no Košičanky sa už môžu spoľahnúť aj na svoju kapitánku Petru Bartánusovú, ktorá sa vracia po rekonvalescencii s kolenom.

Myslím si, že to bude ďaleko odlišný zápas ako ten, ktorý sme odohrali na palubovke Piešťan. Už vedia, čo od nás môžu čakať a spoznali náš štýl hry. Osobne si myslím, že to budeme mať veľmi ťažké. My do toho ale ideme s cieľom vyhrať a potvrdiť dobrý výsledok z prvého duelu,“ povedala Bartánusová.

Bude na nich väčší tlak

Mladé anjelky chcú svojim fanúšikom ukázať svoju typickú hru, ktorá ich zdobí od začiatku sezóny.

Dôležité je, aby sme hrali rýchlo, ale musíme si dať pozor, aby sme neriešili niektoré veci príliš komplikovane. Potrebujeme hrať koncentrovane celých štyridsať minút. Uvedomujeme si, že na nás bude vyvíjaný podstatne väčší tlak ako v prvom zápase. Musíme sa na to pripraviť a nedávať súperkám lopty zadarmo,“ skonštatovala Bartánusová.

Z úvodného vzájomného duelu si košické basketbalistky odniesli cenné poznatky a vedia, na ktoré hráčky si musia dávať obzvlášť pozor.

Myslím si, že najmä na perimetri majú silné hráčky, obzvlášť ide o legionárky. Taktiež ich stredná rozohrávačka je veľmi kvalitná. Pod košom majú svoju silu a rovnako nepríjemné sú aj na krídlach, kde hráva napríklad Dominika Deptová, ktorá sa bude chcieť ukázať. Určite je dosť skúsená, aby potiahla Piešťany. Celkovo si musíme dať pozor na všetky hráčky,“ uviedla košická kapitánka.

Nová ortéza je silnejšia ako posledná

Pred reprezentačnou prestávkou dostali Košičanky tri dni voľna, ktoré využili na doplnenie síl.

Voľno padlo dievčatám určite vhod. Keďže ja som si oddychu užila dosť počas môjho zranenia, mne osobne to až tak nechýbalo. Niekedy je fajn úplne upustiť od basketbalu, aby si baby oddýchli a potom s čerstvými silami ísť opäť naplno do toho.

Bartánusovej koleno by už malo byť pripravené na zápasovú záťaž. Hlavná opora na pozícii rozohrávačky by tak mala svojmu tímu pomôcť už v šlágri s Piešťanmi.

Ja sa cítim veľmi dobre. Mám novú ortézu, ktorá je o dosť silnejšia ako tá posledná. Verím kolenu aj sebe, takže nemám sa čoho obávať. Pripravená som dostatočne, už to len ostáva potvrdiť na palubovke. V zápase s Piešťanmi by som už mala pravdepodobne hrať.

Na tréningoch dostali zabrať

Košické basketbalistky sa v posledných dňoch na tréningu poriadne zapotili. Dôvodom bola práca na zlepšení kondičnej stránky.

Dá sa povedať, že sme absolvovali dosť náročných deväť dní. Mne osobne to určite pomohlo, keďže som mala dlhšiu pauzu. Čo sa týka dievčat, sú ešte dosť mladé, takže myslím si, že ani im to nenarobilo vrásky na čele. Môže nám to len pomôcť do ďalšej fázy sezóny,“ povedala Bartánusová.

Kapitánka Young Angels kvôli tréningu nevidela v priamom prenose posledný zápas reprezentácie v kvalifikácii na ME proti Čiernej Hore. Pozrela si ho však zo záznamu a výsledok ju veľmi mrzel.

Viem, že dievčatá veľmi chceli postúpiť na šampionát. Myslím si, že sa tam zišla dobrá partia hráčok, ktoré už niečo dokázali aj napriek mladému veku. Mrzí ma to aj za nich, ale rozhodne nie je dôvod nad nimi lámať palicu. Bude to pre nich dobrá motivácia o dva roky sa pobiť o účasť na ME. Pevne verím, že urobia všetko pre to, aby náš basketbal posunuli čo najvyššie.

 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia