Fehérová po dvojcifernej prehre s Ružomberkom: Na takýto zápas nechceme zabudnúť, ale brať ho ako skúsenosť

Publikované: 11.11.2018 Autor: Karolína Vrabcová

Slovensko - Holandsko, Fehérová (13) (Foto: fiba.com)

Ružomberok je v aktuálnej sezóne na nezastavenie. Svoje o tom včera zistili aj hráčky z nitrianskeho klubu. Z ružomberskej Koniarne si odniesli domov vysokú prehru 32:104. Je to vôbec prvý dvojciferný výsledok celej sezóny. Nitriankam nepomohlo ani 15 bodov Viktórie Fehérovej.

Zverenky trénera Pavla Horičku pricestovali na zápas so suverénnym tímom tejto sezóny odhodlane. „Vedeli sme, že Ružomberok je kvalitné družstvo a my zase máme viaceré hráčky zranené. Napriek tomu sme chceli na ihrisku nechať bojovný výkon,“ povedala pre basket.sk Viktória Fehérová.

Nitrianky nezachytili už úvod stretnutia, keď v prvej štvrtine zaostali za domácimi basketbalistkami 6:24. V druhej desaťminútovke nastrieľali 12 bodov, čo bolo v zápase v rámci jednotlivých štvrtín najviac. Po polčase však prehrávali 18:48. „V šatni sme si povedali chyby, ktorým sa chceme vyvarovať v obrane a v útoku sa snažiť efektívnejšie zakončovať,“ prezradila ďalej Fehérová. Tieto predsavzatia sa však na palubovke ťažko napĺňali proti silnému družstvu trénera Juraja Suju. Ružomberčanky pridali v tretej štvrtine 33 bodov a v záverečnej desaťminútovke ďalších 23. Naopak, Nitriankam sa podarilo za celý druhý polčas dosiahnuť dokopy 14 bodov. „Bolo to tým, že sme mali užšiu rotáciu a tým to bolo pre nás aj fyzicky náročnejšie ako na začiatku zápasu,“ vysvetlila 19-ročná rodáčka z Nitry.

BKM Junior UKF Nitra vs. Good Angels Košice, Fehérová (13) vs. Janoščíková (8) (Foto: Ladislav Odráška)

Osobné štatistiky tešia, ale dojem kazia chyby vo vlastnej hre

Hrať proti súperovi, ktorý vás výrazne herne prevyšuje, nie je jednoduché. „Aj napriek nepriaznivému výsledku sme sa snažili nechať na ihrisku všetko, hrať si svoju hru a nikdy neprestávať bojovať.“ V čom bol podľa Fehérovej najväčší rozdiel medzi oboma družstvami. „Osobne si myslím, že najväčší problém bol s ich pivotkami, ktoré boli oveľa vyššie a aj fyzickejšie ako my. Takisto aj bodovo patrili medzi najlepšie strelkyne zápasu.“

Prehrať zápas o 72 bodov nie je nič príjemné. Hráčky Nitry však tento duel nechcú len tak pustiť z hlavy. „Na takýto zápas nechceme zabudnúť, ale naopak, brať to ako novú skúsenosť a poučiť sa z toho. Taktiež budeme pracovať na nedostatkoch, ktoré nám súper ukázal,“ myslí si študentka prvého ročníka odboru Medzinárodné podnikanie s agrárnymi komoditami v kombinovanej forme na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre. Na palubovke strávila takmer 33 minút a postarala sa takmer o polovicu bodov svojho tímu (15), k tomu pridala aj jeden doskok. „Potešilo ma to, ale taktiež som videla aj veľa chýb v mojej hre, na ktorých musím zapracovať.“

Good Angels Košice vs. BKM Junior UKF Nitra, Jurčenková (12) vs. Fehérová (13) (Foto: Ľubka Ištoňová)

Chcú sa ešte posunúť vyššie

Nitra momentálne okupuje v extraligovej tabuľke piate miesto s troma víťazstvami (doma so Slovanom 65:46, v Bystrici 63:42, a na vlastnej palubovke s Popradom 62:46) a štyrmi prehrami (so Šamorínom 67:73, Piešťanskými Čajkami 44:74, Young Angels Košice 63:73 a teraz s Ružomberkom). „Myslím si, že piate miesto v tabuľke je dobrý výsledok, ale stále máme šancu a aj sa chceme posunúť na vyššie priečky,“ zhodnotila 175 centimetrov vysoká hráčka.

Extraligu čaká nasledujúce dva týždne prestávka. Ako ju využijú v Nitre? „Určite budeme mať trošku voľnejší program a čas využijeme na doliečenie zranení v tíme.“ Ďalší zápas odohrajú zverenky Pavla Horičku 27. novembra v Šamoríne.

MBK Ružomberok vs. BKM Junior UKF Nitra, Fehérová (13) vs. Janoščíková (15) (Foto: Miroslav Slávik)

Chce hrať čo najdlhšie a zvládnuť aj školu

Viktória Fehérová už mala možnosť ochutnať medzinárodný basketbal v rámci reprezentácie Slovenska v nižších kategóriách. A rada by sa raz dostala aj medzi seniorky. „Určite by ma pozvánka do seniorského družstva veľmi potešila. Zároveň to beriem ako motiváciu stále na sebe pracovať, aby som sa tam niekedy dostala.“ Čo jej obliekanie národného dresu doposiaľ dalo? „Je to zakaždým výborná skúsenosť, keďže si môžem zmerať sily s inými hráčkami v Európe a získať nové skúsenosti. Cítim sa hrdo, keď obliekam národný dres a môžem reprezentovať Slovensko.“

Fehérová má rovnako ako každý športovec svoje sny. „Chcem sa baviť basketbalom čo najdlhšie, ako sa bude dať a popritom úspešne zvládnuť vzdelanie.“

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.