Neuveriteľná smola Levičanov. Nič podobné som predtým nezažil, krútil hlavou Žiak

Publikované: 08.11.2018 Autor: Michal Bakaj Foto: fb bkziílina

PP & TV Raj Žilina vs. BK Levickí Patrioti, Lawrence Alexander (12) (Foto: fb bkzilina)

Zápas plný emócií a napínavých momentov sa hral včera v Žiline, kam zavítal majster z Levíc. Dramatickú zápletku muselo rozuzliť až predĺženie, v ktorom mali napokon navrch domáci. Chýbalo však máličko a všetko mohlo byť inak.

Začiatok i prvý polčas patril Žilinčanom. Hrali svoju tradičnú nepríjemnú obranu, ktorá robila Patriotom problémy. Hostia sa však nevzdali a postupne začali manko sťahovať. Skóre sa postupne vyrovnalo a zo záveru sa stala dráma.

Výhodu posledného útoku za nerozhodného stavu mali domáci. Loptu z vlastnej polovice vyvážal – dosť nepochopiteľne, keďže na ihrisku mala Žilina rozohrávačov – Milič Blagojevič. Loptu však stratil, keď mu ju šikovne vypichol Šimon Krajčovič.

A potom sa udialo niečo, čo sa vidí len veľmi zriedkavo. Krátky pársekundový film vyzeral nejako takto:

Krajčovič sa rúti sám na kôš, ale nikým nebránený svoju donášku míňa. Loptu doskočí Milan Žiak, ktorý spod koša míňa takisto. Doskočí ju Nikola Gašeča, ktorý – áno, tipujete správne – míňa do tretice. Domácich následne vykúpi klaksón a zápas ide do predĺženia.

V extračase už dominovala Žilina a podporená šťastenou zo záveru riadneho hracieho času napokon triumfovala 98:91.

Rožánek: Všetko do seba dobre zapadá

Žilinčania si boli po záverečnom hvizde vedomí, že tak, ako vyhrali, mohli veľmi ľahko prehrať. Vedel to aj Róbert Rožánek.

Bol to veľmi náročný zápas – po fyzickej i psychickej stránke. Aj pre mňa osobne, lebo dlho som sa nevedel presadiť. Levice majú veľmi dobrých hráčov, ubrániť ich bolo náročné. Sme veľmi radi, že sme vyhrali, ale vieme, že sme mali aj veľký kus šťastia,“ povedal nám k zápasu mladý ostrostrelec.

Žilina napokon zlomila duel v predĺžení, v ktorom hostia sklamaní zo záveru riadneho hracieho času už nevedeli nájsť odpoveď na nabudeného súpera.

Myslím, že každý tím by takéto niečo nalomilo. Veď v podstate mali už vyhratý zápas a potom sa stalo niečo také. Nás to naopak nabudilo, zaznamenali sme osembodovú šnúru a už to potom išlo,“ pokračoval Rožánek.

Žilina má v novom ročníku už päť víťazstiev – rovnaký počet mala za celú minulú sezónu! Pod Dubňom sa zúročuje kvalitná práca manažmentu čo sa týka letného nákupu posíl, výborná robota kouča Ivana Kurillu a v neposlednom rade prístup hráčov k tréningom a samotným zápasom.

„Všetko do seba dobre zapadá. Teraz sme chytili dobrú formu. Avšak netreba to preceňovať, je len začiatok sezóny a my máme len päť výhier. Treba makať ďalej a nadviazať na tieto výkony,“ pokračoval žilinský snajper.

Ďalší náročný súper čaká červeno-bielych už v piatok – na Pasienkoch nastúpia proti Interu.

Budeme hrať s Interom o prvé miesto v tabuľke, čo je pre nás motivácia navyše. Chceme pokračovať v tom, ako sme hrali doteraz – kvalitne brániť a v útoku hrať rozumne. Ak by išli cez nás a dostali sa do vedenia, potom sa pokúsime o obrat, aký sa nám podaril v Komárne,“ naznačil taktiku Rožánek.

Žiak: Aj také veci sa v basketbale stávajú

Levičania – hráči i fanúšikovia – zrejme nemohli uveriť tomu, čo sa stalo v závere. Jedným z aktérov smolného momentu bol aj Milan Žiak.

„Celý zápas sme doťahovali, čo nám napokon podarilo. V závere sme Šimi, ja i Nikola Gačeša dosť školácky minuli. Ale aj to je basketbal. Chceli sme vyhrať, avšak nepodarilo sa a ideme ďalej,“ hodnotil skúsený rozohrávač.

Zažil už predtým v kariére podobný moment?

„Nie. Samozrejme, zažil som, že ja alebo spoluhráči minuli, ale nie v takom počte. Ale nebolo to len o konci. Celý zápas sme nehrali najlepšie, v niektorých momentoch nám chýbala disciplína, hrali sme nekoncentrovane. Musíme si to na videu rozobrať. Avšak aj v minulej sezóne sme občas mali takéto problémy, ale napokon sme to vyriešili a získali titul. Aj takéto zápasy nám môžu pomôcť,“ pokračoval.

Levičania zatiaľ neprežívajú ideálny vstup do sezóny. Hoci výsledky sú stále na solídnej úrovni, Patriotov trápia zranenia dôležitých hráčov.

„Zranenia nás určite poznačili. Musel odísť Luka Katura, prišiel nový hráč a bude trvať, kým sa naplno zapracuje do nášho systému. Teraz je zranený Boban (Tomič), takže sú to dôležití hráči, nie lavičkoví, ktorí nám chýbajú. Nie je to ľahké, ale bojujeme. V najbližších dňoch sa chceme dať dokopy a druhú štvrtinu sezóny mať lepšiu,“ uzavrel Žiak.

Levičania majú počas víkendu voľno, čo im určite padne vhod. V utorok sa predstavia v Alpsko-jadranskom pohári a potom v sobotu si zmerajú sily s Handlovou.

23 Brooklyn Nets 6/9 40,00%
24 Minnesota Timberwolves 6/9 40,00%