Derksen mohol rozhodnúť o výhre Prievidze na Interi, ale domáci sa tesne ubránili

Publikované: 03.11.2018 Autor: Basket.sk Foto: Vladimír Dorňák

BK Inter Bratislava vs. BC Prievidza, Tim Derksen (32) (Foto: Vladimír Dorňák)

Basketbalisti Prievidze hrali na palubovke Interu Bratislava výborný prvý polčas. Viedli po ňom najmä vďaka presnej ruske Američania Derksena o šesť bodov. Domáci však predviedli najlepší výkon v tretej štvrtine. Tú ovládli jasne 23:11 a výsledok otočili.

V poslednej desaťminútovke mal Inter na začiatku osembodový náskok. Hosťom sa darilo ho skresať, viackrát sa priblížili, ale dramtickú koncovku zládol lepšie domáci tím. Dve minúty pred koncom bol stav po dvojke Derksena 66:65 pre bratislavský klub. Následne trafil dvojku Skinner, na čo odpovedal Johnson. Prievidžania mali možnosť po strate Kinneyho rozhodnúť o výhre 28 sekúnd pred koncom, Derksen však svoju strelu z odskoku nepremenil. Jeho pokus doskočil Smith, ktorého Prievidžania faulovali. Dal oba trestné hody a Inter ešte ubránil poslednú šancu hostí na predĺženie.

Nováčik iba prehráva, ale potrápil Inter. Griffin avizuje lepší Lučenec

BK Inter Bratislava vs. BC Prievidza, Richard Körner (8) (Foto: Vladimír Dorňák)
BK Inter Bratislava vs. BC Prievidza, Rodney Glasgow (1) (Foto: Vladimír Dorňák)

Vidin: Robili sme zbytočné chyby v obrane

Robili sme zbytočné chyby v obrane. Aj keď sme za celý zápas udržali Prievidzu na 67 bodoch, strelecky sme sa opakovane nepresadili z otvorených striel a aj spod koša sme zahadzovali. To sa prejavilo aj na výsledku. V obrane sme párkrát zle rotovali, z čoho sme inkasovali trojky a to bol hlavný dôvod, prečo sa hrala taká vyrovnaná partia,“ hovoril tréner Interu Oliver Vidin, ktorého doplnil Michal Baťka.

Skúsený pivot videl ako kľúčovú tretiu štvrtinu stretnutia. „Rozhodlo, že sme sa dokázali vrátiť do tretej štvrtiny. Boli sme dole o šesť bodov, ale vyhrali sme ju 23:11. Bolo fajn, že sme udržali vedenie až do konca. Som rád, lebo víťazstvo je víťazstvo.“

Baťka bol so sedemnástimi bodmi najlepším strelcom svojho tímu, sekundoval mu pätnásťbodový Lee Skinner. V prievidzskom drese bol suverénnym lídrom výborne hrajúci Tim Derksen, ktorý dal 20 bodov, Johnson pridal šestánsť a Richard Körner 13.

Komárno tápe, Žilina mu povolila za polčas len 23 bodov a vyšvihla sa na 3. miesto

BK Inter Bratislava vs. BC Prievidza, Arik Smith (0) (Foto: Vladimír Dorňák)
BK Inter Bratislava vs. BC Prievidza, Tomáš Mrviš (31) (Foto: Vladimír Dorňák)

Körner: Jeden z najlepších zápasov

„„Myslím, že to bol jeden z doteraz najlepších zápasov, čo sa týka celej ligy. Prelínal sa zo strany na stranu. Ukázala sa vysoká agresivita, oba tímy to dobre zvládli, hoci dnes so šťastnejším koncom pre Inter. Myslím si, že diváci si prišli na svoje,“ vravel Körner.

Toho doplnil asistent Maroš Helmecy. „Čo rozhodlo? Druhé šance. Inter mal trinásť útočných doskokov, my päť. Celkovo vyhral na doskoku, čo bola jedna z kľúčových vecí, ktoré sme chceli vyhrať my. Bojovali sme do poslednej chvíle: prehrávali sme, vyhrávali sme, opäť prehrávali, ale nikdy sme nesklonili hlavu.“

Inter sa tak dostal po víťazstve na prvé miesto tabuľky, keď má päť víťazstiev zo šiestich zápasov. Prievidza je so štyrmi výhrami a dvoma prehrami štvrtá za druhými Levicami a Žilinou, ktorá má lepšie skóre.

19 Charlotte Hornets 34/39 46,58%
20 Minnesota Timberwolves 33/40 45,21%