Jeden z najlepších šampionátov, čo vôbec bol, povedal o MS žien tréner Sloveniek Kováčik

Publikované: 29.10.2018 Autor: SITA

Slovensko - Bosna a Hercegovina, tréner Peter Kováčik (Foto: fiba.com)

Podľa trénera slovenskej ženskej basketbalovej reprezentácie Petra Kováčika boli nedávne MS žien v Španielsku veľkolepý vyvrcholením ostatných rokov v ženskom basketbale. Povedal to v rozhovore pre portál slovakbasket.sk. „Tým, že úroveň zápasov bola veľmi vysoká a vyrovnaná, a že šampionát sledujem, tak to bol jeden z najlepších, čo vôbec bol,“ zhrnul Kováčik.

Počas návštevy Španielska sa zameriaval na sledovanie nových trendov. „Určite každého zaujme zvýšená agresivita v obrane, hlavne obrana hráčky bez lopty, tá sa enormne zvýšila. Zároveň je ten špičkový basketbal úžasne jednoduchý. Vlastne všetky tie družstvá, ktoré sú slabšie, hrali proti tým silným tímom a boli úspešné vďaka tomu, že hrali veľmi jednoducho. To znamená jednoduchosť v útoku, zakončenie – žiadne komplikované veci, absolútny ťah do koša, to je veľmi dôležitý poznatok aj pre nás, aby sme učili hráčky a naskočili na vlak, ktorý je veľmi jednoduchý,“ uviedol reprezentačný kouč.

Prekvapili ho výkony hráčok Nigérie, ktoré sa ako prvý africký tím prebojovali do štvrťfinále MS. „Videli sme všetky zápasy, ktoré sa tam hrali. Veľmi ma zaujal zápas Kanady s Nigériou, ktorý bol veľmi vyrovnaný. Africké družstvo hralo vynikajúco, veľmi jednoducho a bez toho, že by malo nejakú výraznejšiu osobnosť, hralo veľmi kultivovaný basketbal. Z toho som bol naozaj veľmi príjemne prekvapený,“ skonštatoval Kováčik.

Takisto ho zaujalo, že dominantné boli tímy, ktoré mali výrazné osobnosti. „To znamená Belgicko, Austrália a Amerika, ich hráčky boli dominantné a prakticky tým sa odlišovali od ostatných. Americká škola je dominantná. Boli situácie, kedy hlavne Belgicko v niektorých fázach bolo vyrovnané. Keď už som pri Belgicku, tak musím povedať, že sa mi veľmi páči ich basketbal, opäť bol veľmi jednoduchý, tvrdý, agresívny a s rýchlym prechodoch do útoku. Myslím si, že Belgicko je v súčasnosti najlepším európskym družstvom,“ dodal na záver Kováčik.

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia