Popradský hetrik Young Angels

Publikované: 27.10.2018 Autor: Marek Grondžel Foto: Jäzva

YOUNG ANGELS Košice vs. UBI Graz (AUT), trénerka Zuzana Žirková (Foto: Jäzva)

V závere tohto týždňa sa hneď trikrát vo vzájomných dueloch stretli basketbalové tímy BAM Poprad a Young Angels Košice. Po štvrtkovom triumfe kadetiek (74:24) a piatkovej výhre junioriek (86:48) víťazný podtatranský hetrik „žlto-modrých“ v sobotu zavŕšilo ich extraligové družstvo, ktoré si tak v úvode sezóny pripísalo piaty plný bodový zisk v rade.

BAM Poprad – Young Angels Košice 48:61 (14:14, 25:33, 39:47)
Poprad: Sojáková 12, Havranová a Grigerová po 9, Filičková 6, Tetemondová 5 (Rodáková 7, Vyšňová a Mamráková 0). Trénerka: T. Gallová.
Young Angels: Majorošová 14, Blanárová 12, Balážová 9, Kozáková 7, Logic 6 (Drobná 7, Machalová 6, Flešárová 0). Trénerka: Z. Žirková.
Trojky: 4 – 5, fauly: 21 – 15, 5 faulov: E. Filičková – M. Balážová.
Štvrtiny: 14:14, 11:19, 14:14, 9:14.

Vanda Kozáková (pivotka Young Angels Košice): „Pred zápasom sme si dali za cieľ hrať rýchlo dopredu a agresívne tak v útoku, ako aj v obrane. Chceli sme využiť úzku rotáciu súpera hlavne tvrdou obranou. Do prvého polčasu sme vstúpili nekoncentrovane a nevedeli sme sa rozbehnúť. Práve preto bolo ťažké dostať sa do našej hernej pohody. Po návrate zo šatne z polčasovej prestávky sme z dobrej obrany získali lopty a prechádzali sme do rýchlych protiútokov, z ktorých sme zaznamenali niekoľko dôležitých košov. Dokázali sme si vytvoriť náskok a zápas dotiahnuť do víťazného konca. Teraz máme pred sebou krátky oddych, v ktorom naberieme sily a naďalej budeme pracovať na našich nedostatkoch.“

Zuzana Žirková (hlavná trénerka Young Angels Košice): „Z môjho pohľadu sme v tomto stretnutí utrpeli víťazstvo. Priebeh duelu nebol ovplyvnený výkonom súpera, ale len tým, čo sme mu našim výkonom dovolili a miestami sme na ihrisku pôsobili ako juniorský celok. Ale nechcem z toho robiť vedu, pretože aj takéto stretnutia k basketbalu patria. Navyše dievčatá splnili cieľ, ktorý sme si v kabíne stanovili, takže odmenou im budú dva dni voľna. A od utorka sa začíname pripravovať na Ružomberok.“

6 Seattle Storm 15/13 53,57%
7 Minnesota Lynx 13/14 48,15%