P. Kováčik zverejnil nomináciu na záverečné kvalifikačné zápasy proti Islandu a Čiernej Hore

Publikované: 22.10.2018 Autor: SITA Foto: fiba.basketball

Slovensko - Bosna a Hercegovina, tím Slovenska (Foto: fiba.basketball)

Tréner slovenskej basketbalovej reprezentácie žien Peter Kováčik oznámil v pondelok konečnú dvanástku hráčok, ktorá zabojuje v novembri o postup na majstrovstvá Európy 2019. Slovenky si najskôr zmerajú sily vonku s Islandom (17. novembra o 17.00 h v Reykjavíku) a potom doma s Čiernou Horou (21. novembra o 18.00 h v Ružomberoku).

Vo finálnej nominácii nechýbajú všetky kľúčové hráčky, pozitívnou správou tiež je, že žiadna z reprezentantiek sa neospravedlnila pre zdravotné problémy. "Sú tam hráčky, ktoré v danom momente najoptimálnejšie zapadajú do môjho systému a môjho presvedčenia o tom, kto by tam mal byť. Mám z toho veľmi dobrý pocit najmä preto, že prakticky každá hráčka, ktorú som oslovil a bola nominovaná, prijala pozitívne nomináciu, vrátane tejto dvanástky. V prvej fáze je to veľmi dobrá správa pre každého, kto nám fandí,“ vyjadril sa Peter Kováčik k nominácii, cituje ho tlačová správa Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA).

Slovensko má blízko k postupu na šiesty európsky šampionát za sebou, aktuálne mu patrí v A-skupine prvá pozícia, v štyroch stretnutiach zaznamenalo tri víťazstvá (78:62 doma proti Islandu, 100:95 po predĺžení doma proti Bosne a Hercegovine a 73:72 v Čiernej Hore) a len raz prehrali (67:79 v Bosne a Hercegovine). "Keď niečo potrebujete dosiahnuť, tlak sa, samozrejme, zvyšuje. Myslím tým tlak na samého seba, aby som sa ešte lepšie pripravil a aj hráčky na tieto dve stretnutia. Vieme, že tie dva súboje budú veľmi náročné. Aj ten relatívne ľahký zápas na Islande bude veľmi náročný a pre nás aj dôležitý,“ povedal tréner Slovenska k dôležitosti záverečných dvoch zápasov v skupine.

V novembri najskôr v sobotu 17. novembra čaká zverenkyne trénera Petra Kováčika duel na Islande, o štyri dni neskôr sa predstavia doma v Ružomberku v záverečnom stretnutí skupiny proti Čiernej Hore. "Chceme vyhrať oba zápasy. To by nám zaručilo postup z prvého miesta bez akýchkoľvek problémov. Ja som tréner, ktorý verí svojim hráčkam, že to dokážu. Môžu, samozrejme, vzniknúť niektoré situácie, ktoré nevieme ovplyvniť. Každopádne, chceme pre to urobiť všetko. Ja verím, že sa nám to podarí,“ dodal na záver Kováčik k postupovým šanciam.

Na majstrovstvá Európy postupujú víťazi skupín a šesť tímov, ktoré skončia na druhom mieste.

Nominácia Slovenska na stretnutia kvalifikácie ME 2019 proti Islandu a Čiernej Hore:
hráčky: Radka Stašová, Miroslava Mištinová (obe MBK Ružomberok), Dominika Deptová, Ivana Jakubcová, Rebeka Mikulášiková (všetky Piešťanské Čajky), Natália Jelenčíková (BK ŠKP 08 Banská Bystrica), Žofia Hruščáková (Flammes Carolo Basket Ardennes/FRA), Barbora Bálintová (Gdyňa Arka/POL), Angelika Slamová (ACS Sepsi/ROM), Terézia Páleníková (1KS Šleza Vroclav/POL), Sabina Oroszová (Wisla CANPACK Krakov/POL), Mária Felixová (BC Lulea/SWE)
realizačný tím: Peter Kováčik – hlavný tréner, Ján Hricko – asistent trénera, Ján Mészáros – lekár, Slávka Bučáková – fyzioterapeutka, Róbert Fabíny – masér, Jana Jányová – manažérka družstva

Program Slovenska v A-skupine kvalifikácie o postup na ME 2019:
sobota 17. novembra o 17.00 h: Island – SLOVENSKO (Reykjavík)
streda 21. novembra o 18.00 h: SLOVENSKO – Čierna Hora (Ružomberok)

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia