Mal byť jednou z najväčších hviezd, kanadský rozohrávač sa hrôzostrašne zranil

Publikované: 22.10.2018 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: fenerbahce.org

Tyler Ennis, Fenerbahce Istanbul (TUR) (Foto: fenerbahce.org)

Keď sa európsky vicemajster Fenerbahce Istanbul v lete rozhodoval, koho privedie na pozíciu číslo jeden, voľba padla na kanadského tvorcu hry Tylera Ennisa, ktorý mal za sebou štyri sezóny v NBA. Tento 24-ročný rozohrávač sa mal stať v Eurolige jednou z najväčších hviezd. Stihol v nej však odohrať len tri zápasy, vo včerajšom ligovom stretnutí sa vážne zranil a čaká naňho veľmi dlhá pauza.

Nešťastný moment sa udial na palubovke istanbulského mužstva Büyükçekmece v prvej štvrtine zápasu. Tyler Ennis sa rozhodol pre vnik pod kôš, ale po kontakte s brániacim hráčom sa pošmykol a hneď po páde na palubovku bolo vidno, že to s jeho ľavou nohou nevyzerá dobre.

Tyler Ennis bol po svojom nešťastnom zranení odvezený do nemocnice, kde mu bola po prehliadke stanovený diagnóza: fraktúra ľavej holennej kosti. Tylerovi prajeme všetko najlepšie a veľa zdravia, aby sme ho čo najskôr videli v akcii,“ píše sa v oficiálnom vyhlásení, ktoré zverejnilo Fenerbahce na svojej oficiálnej stránke.

Kanadského rozohrávača prišiel do nemocnice navštíviť po zápase celý tím a na sociálnych sieťach mu vyjadrili podporu aj jeho kamaráti a spoluhráči z národného tímu Andrew Wiggins a Tristan Thompson. Pripomíname, že Ennis podpísal s tureckým šampiónom kontrakt na dve sezóny.

Je však veľmi nepravdepodobné, že ho uvidíme na ihrisku v súťažnom ročníku 2018/19. Podľa prvých informácii by mohol byť mimo hry najmenej osem mesiacov. Po zápase s Büyükçekmece sa k zraneniu svojho spoluhráča vyjadril srbský krídelník Nikola Kalinič, ktorý naznačil, že zranenia môžu byť dôsledkom programu.

Dúfam, že sa Tyler dá čím skôr dokopy a vráti sa medzi nás. Sme s tebou, buď silný. Neviem, možno by sme o tom mali začať hovoriť. Možno je to otázka skôr na FIBA či Euroligu. Aj v NBA sa hrá veľmi veľa zápasov, ale počas letných mesiacov je výrazne viac priestoru na oddych. Zároveň sú tam lepšie možnosti na regeneráciu. Možno by sme sa na to mali pozrieť, keď sa dejú takéto zranenia, aby sme pomohli tým ostatným. Pevne verím, že sa Tyler čím najskôr uzdraví,“ povedal Nikola Kalinič.

Fenerbahce, ako jeden z najväčších ašpirantov na titul v Eurolige, sa po Ennisovom zranení musí vrátiť na hráčsky trh, kde bude hľadať nového rozohrávača. Keďže súpisky európskych tímov sú prakticky uzavreté, je teda pravdepodobné, že nová posila na post číslo jeden príde do Istanbulu spoza oceánu.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

BNB BNB 33:83
10.07.2020
BSC BSC
INT INT 72:32
10.07.2020
LMI LMI
GLX GLX 48:43
10.07.2020
SNV SNV
PDZ PDZ 57:7
10.07.2020
RIM RIM
SNV SNV 11.07.2020 RIM RIM
BNB BNB 11.07.2020 LMI LMI
GLX GLX 11.07.2020 INT INT
PDZ PDZ 11.07.2020 BSC BSC