Streetball tour 09 pokračuje v sobotu v Handlovej

Publikované: 19.05.2009 Autor: Michal Mašľany

Po dvoch úspešných podujatiach v Bratislave v areáli FTVŠ UK na Lafranconi a pred Europa shopping center v Banskej Bystrici nasleduje tretia zastávka Streetball tour '09 v Handlovej. V sobotu 23. mája sa v areáli SZŠ Handlová na Lipovej ulici uskutoční podujatie, ktoré organizujú KBZ Trenčín, Ba

Streetball tour 2009 plagát (Foto: Basketland)
sketland n.f. a Slovenská asociácia športu na školách pod záštitou starostu mesta Handlová a Slovenskej streetballovej asociácie.

Pre prívržencov streetbalu bude opäť pripravených šesť hracích kurtoch, ktoré budú praskať pod nohami najlepších hráčov v piatich tradičných kategóriách. Podobne ako prvé dve podujatia, aj tu je regionálne kolo Streetbal tour '09 zaradené i do seriálu Streetbal Cup-u ZŠ. Preto budú v prvých dvoch kategóriách bojovať žiaci základných škôl. V AND1 category sa predstavia chlapci do 19 rokov, v KORATEX category muži nad 19 rokov a v známej a čoraz populárnejšej OPEN MIX category zmiešané družstvá. Na čelo priebežného poradia v kategórii juniorov sa dostal tím „Game on“, ktorý síce ešte nevyhral ani jedno kolo, ale svojou účasťou a dobrými výsledkami nazbieral zatiaľ najviac bodov v tejto. V hlavnej mužskej kategórii sa usadil na čele po dvoch prvenstvách „Letný Vánok“, ktorého veľkým konkurentom by mohol byť tím okolo extraligového ostrostrelca Vincenta Polakoviča „Adrenalin Rush“. V kategórii Open mix priebežne vedie „Basketland team“.

Záujemcovia, ktorí chcú trochu premiešať tabuľky vo všetkých kategóriach sa musia prihlásiť na oficiálnej stránke podujatia www.basketland.sk. najnes

Streetball Handlová (Pipiška) (Foto: Basketland)
kôr do štvrtku 21. mája, každé družstvo pozostáva zo štyroch hráčov. Opäť je prichystaných množstvo cien od Nadácie Slovenskej sporiteľne, Basketlandu, NIKE, AND1 , ako aj lístky do Aquacity Poprad, na festival Kontakt Streetfest a na AND1 Mixetape vs. Slovak All Stars do Spišskej Novej Vsi.

„Minulý rok sa v Handlovej zišla vynikajúca konkurencia extraligistov z Prievidze, Handlovej i Nitry a veríme, že rovnako tomu bude aj tentoraz. Pred rokom sme tu mali najväčšiu účasť v kategóriách ZŠ a aj teraz očakávame, že sa rekord zatrasie. Chceme nadviazať na rastúcu športovú kvalitu našich podujatí a v tomto basketbalovom meste prilákať čo najpočetnejšiu divácku kulisu,“ povedal manažér Basketland n.f. František Kubala.

Podujatie sa začne o pol deviatej prezentáciou hráčov a družstiev, o desiatej odštartujú samotné športové zápolenia. Finálové stretnutia sú naplánované od 16.00 do 18.00 a po nich bude nasledovať odovzdávanie cien. Doobeda spríjemní deň súťažiacim i divákom tanečné vystúpenie skupiny Vulkano a hiphopové vystúpenie formácie Arzenal. Fanúšikov určite potešia aj už tradičné súťaže zručností – AND1 Skills 1 on 1, AND 1 slam dunk contest a Ballers 3 pts. shooting, v ktorých budú môcť ukázať svoje umenie najlepší smečiari, dribléri či trojkári. Na svoje si prídu aj priaznivci tamojšieho extraligového tímu, keďže v exhibícii sa im predstavia hráči MBK Handlová.

 


Diskusia