Patrioti v druhom polčase Děčínu nedali šancu a vyhrali o 28 bodov

Publikované: 10.10.2018 Autor: Basket.sk Foto: Lukáš Droppan

BK Levickí Patrioti, Golden Eagle Cup 2018 (Foto: Lukáš Droppan)

V Leviciach sa dnes hral druhý zápas Alpsko-jadranského pohára v podaní domácich Patriotov, tí nastúpili proti českému Děčínu a po prehre na súperovej palubovke doma vysoko vyhrali v pomere 95:67.

Alpsko-jadranský pohár:

BK Levickí Patrioti – BK Armex Děčín 95:67 (20:20, 38:35, 65:50)
Levice: Gačeša 19, Davis a Alexander (trojky 4/6) po 16, Bojanovský 15, Katura 11, Štefek 6, Žiak 5, Tomič 4, Krajčovič 3, Adámik 0, tréner: Teo Hojč.
Děčín: Kroutil (trojky 3/5) a Ježek po 11, Šiška, Autrey a Feštr po 7, Carlson a Pomikálek po 5, Krakovič, Landa a Grunt po 4, Žikla 2, tréner: Pavel Budínský.
TH: 9/11 – 9/11, trojky: 12/29 – 8/28, fauly: 18 – 12, rozhodovali: Peter Ženiš, Martin Margala, Roman Lamoš.

Povedali po zápase (zdroj: SITA):

Teo Hojč, tréner Levíc: „Dobrý tímový výkon, o čom hovorí aj 30 asistencií. Prinútili sme Děčín k 17 stratám, mali sme úspešnú streľbu za tri body. To vychádzalo z tímovej hry, posúvali sme si dobre loptu, neboli sme sebeckí. Z toho potom prichádzali otvorené strely, ktoré sme dávali. Už niekoľko sezón sme na misii, chceme prezentovať slovenskú ligu skrz medzinárodnú konfrontáciu. Ukázali sme opäť raz, že naša liga nie je taká slabá, ako sa hovorí. Hrali sme proti dobrému českému tímu, ktorý bol niekoľkokrát vo finále ligy. Myslím si, že sme ukázali dobrý výkon. Som spokojný s tým, čo ukázali moji chlapci. Ešte stále sme však na začiatku sezóny, ešte sme nič neurobili, nie je čas na oslavy a relax. Treba každý deň pokračovať v napredovaní, v každom zápase.“

Steven Davis, hráč Levíc: „Bol to dobrý zápas, tvrdo vybojované víťazstvo. Dobre sme išli do protiútokov. Tréner nám povedal, aby sme aj dobre bránili a získavali doskoky, čo sme aj robili. Napokon to dobre vyšlo.“

Pavel Budínský, tréner Děčína: „Myslím si, že sme veľmi dobre otvorili zápas, hrali sme pomerne rýchlo a veľmi kolektívne. Vytvárali sme si strelecké pozície, do siedmej minúty sme asi vyzerali veľmi dobre. Bol som spokojný s útokom a aj s obranou. Z rôznych dôvodov sme začali prehrávať osobné súboje, neubránili sme niektoré kombinácie domácich, ale prvá štvrtina bola vyrovnaná 20:20. V druhej sme sa trochu prepadli, ale viac-menej solídnou hrou sme sa vrátili späť, dole sme boli iba o tri body a nevyzeralo to na taký debakel. Za druhý polčas sa ja osobne hanbím, tam sme totiž úplne vypadli z role. Dali nám 57 bodov, čo bola pre nás ľadová sprcha. Nakoniec odchádzame s dosť veľkým debaklom, čo pre nás trochu ťažká skúsenosť. Chcel by som poďakovať Leviciam za to, že sme mohli odohrať zaujímavé a dobré stretnutie. Domáci predviedli v útoku vyzretý a produktívny štýl hry, kde si dokázali poradiť s našou obranou. My sme sa dostali do takej mentálnej frustrácie, opustili sme hru. Padla na nás deka, úplne sme sa zosypali. Na túto prehru musíme rýchlo znalyzovať a rozdýchať.“

6 Seattle Storm 15/13 53,57%
7 Minnesota Lynx 14/15 48,28%