Môže sa zápas skončiť remízou? Výnimočne áno

Publikované: 10.10.2018 Autor: Marta Brliťová

Sabína Oroszová (5), Wisla CANPACK Krakov (POL) (Foto: archív (so))

V utorok večer odohrala reprezentantka Sabína Oroszová so svojim tímom Wisła CANPACK Krakov prvý zápas kvalifikácie v bojoch o miesto v prestížnej Eurolige. V súboji o jedno zo štyroch zostávajúcich miesteniek v najkvalitnejšej európskej súťaži vyzvali grécky tím Olympiakos Pireus. Po prvom z dvoch zápasov je skóre vyrovnané 63:63.

Do gréckych Atén pricestoval tím Krakova už dva dni pred zápasom a tak mala Sabi možnosť vidieť aj kúsok historického centra metropoly Grécka. ,,Pricestovali sme už v nedeľu a tak nám okrem tréningu ostal čas aj na malé turistické vyžitie. Videli sme Acropolis a historické centrum mesta.” Inak sme sa samozrejme sústredili na dôležitý zápas. Kvalifikácii podriadil tím pivotky reprezentácie Slovenska aj celú prípravu. ,,Tieto dva zápasy sú prvými naozaj veľmi dôležitými v našej sezóne. Aj celú prípravu tréner smeroval tak, aby sme boli pripravené vyhrať. V príprave sme zo siedmych zápasov vyhrali štyri, ale herne sme sa posúvali a na kvalifikáciu sme sa dobre pripravili.

Sabína Oroszová a jej spoluhráčky v Pireu (Foto: Archív (so))

Zápas na úvod prebiehal pokojne a po prvom polčase si Sabi so svojim tímom vytvorili náskok troch bodov. ,,Síce sme nepremenili pár jednoduchých striel spod koša a naopak sme im pustili ľahké body, no bolo cítiť, že sme tempo zápasu udávali my.” Po polčasovej prestávke hosťujúci tím ešte pritvrdil, hral lepšie a na konci tretej štvrtiny vyhrával o 16 bodov. Štvrtá štvrtina však takmer priniesla zvrat, keď ju domáce hráčky vyhrali rozdielom desiatich bodov 22–12. ,,Do zápasu sa Grékyne napokon dokázali vrátiť a to aj vďaka fanúšikom, ktorí ich v tom momente naozaj podržali. Vyrovnaný stav však pre nás nie je nevýhodou. Na odvetný zápas sa vraciame domov, kde prostredie dobre poznáme a navyše sa na zápas chystá mnoho našich fanúšikov. Verím, že ich tam bude dosť, aby nám pomohli dotiahnuť túto sériu do víťazného konca.” V prvom dueli odohrala slovenská pivotka 16 minút a pripísala si na svoje konto 6 bodov a 3 doskoky.

Olympiakos Pireus (GRE) vs. Wisla CANPACK Krakov (POL), Sabína Oroszová (5) (Foto: archív (so))

Oroszová podpísala zmluvu s 25-násobným majstrom poľskej ligy až v polovici augusta. Na správny tím si počkala dlhšie ako obvykle, ale vyzerá to, že sa vyplatilo. ,,Počas leta som menila agenta a následne som niektoré ponuky odmietla. Verila som, že tá správna ponuka príde. Priznám sa však, že koncom júla som už bola aj nervózna, ale keď prišla ponuka z Krakowa, neváhala som. Celé sa to zohralo rýchlo, ani som veľmi nerozmýšľala. Do poľskej ligy nás smerovalo viacero reprezentantiek a ja som verila a verím, že toto je správny krok v kariére.” opisuje výber nového klubu Sabi.

Olympiakos Pireus (GRE) vs. Wisla CANPACK Krakov (POL), Tím Krakova (Foto: archív (so))

Do B skupiny Euroligy postupuje tím, ktorý v druhom zápase kvalifikácie zvíťazí. Domáce prostredie, ani počet strelených bodov na súperovom ihrisku nezohrávajú úlohu.