Liga môže byť ešte vyrovnanejšia, prečítajte si ambície klubov

Publikované: 06.10.2018 Autor: Basket.sk

BK Inter Bratislava vs. BK Levickí Patrioti, Milan Žiak (8) (Foto: Vladimír Dorňák)

Dnes večer vypukne nová sezóna mužskej ligy. Rovnako ako v minulosti sme vám priniesli preview každého tímu. Pripomíname vám všetky pred úvodným rozkokom.

Pre Levice bude náročné nahradiť kvarteto legionárov Kurbas, Vašl, Mijovič, Diabate, ktoré im prinieslo do mesta druhý titul. Tréner Hojč však pozná veľmi dobre trh a snažil sa lídrov nahradiť. Kľúčové budú výkony všetkých posíl, ale najviac sa čaká od Bobana Tomiča.

Levice stratili zahraničných lídrov, ale Tomič môže udržať majstrovské ambície

Pre Iskru bolo v lete dôležité, že si udržala dvoch kľúčových mužov z minulej sezóny – kouča Madzina a najlepšieho strelca súťaže Sašu Avramoviča. K srbskému snajperovi sa pridal aj DeAndre Davis, ktorý rovnako dres Svitu obliekal aj v minulej sezóne. Síce odišiel Lošonský, ale na väčšiu zodpovednosť a minutáž je pripravený Galata a kvalitnou posilou je aj Baldovský.

Iskra obmenila káder, ale ambície zostali. Madzin: Cieľom je hrať na hranici svojich možností

Radoslav Rančík bol jednou z najväčších ikon v histórii slovenskej basketbalovej ligy. Jeho skvelé výkony, profesionalita a pripravenosť boli inšpiráciou napriek tomu, že ho nemalo veľa fanúšikov rado. V Interi sa však postupne stávalo, že sa spoluhráči miestami až priveľmi spoliehali na to, čo Rado vymyslí. Pritom je v kádri viacero zaujímavých mien, ktoré už boli lídrami v iných tímoch.

V Interi začína éra po Rančíkovi. Tímu to môže pomôcť, ostáva silný

V Handlovej prišlo k menšiemu zemetraseniu. Vedenie pomenilo všetko, čo mohlo a bolo v jeho finančných možnostiach. V podobe Petra Tordu prišiel do klubu šikovný a ambiciózny tréner, ktorý má na to, aby vrátil do baníckeho mesta kvalitný basketbal. Klubu síce nevyšli všetky posily, po ktorých túžil, ale prišli zaujímavé mená. Nórsky strelec Nikolas Skouen či srbský krídelník Tresač sa budú starať o body a zlomová sezóna sa čaká od veľkého talentu Michala Čekovského, ktorý sa chce odraziť do kvalitnejšej ligy.

Handlová prekopala zostavu, môže to dotiahnuť do top štvorky

Djordje Tresač (Foto: mbkha.sk)

Vedenie PP & TV RAJ na čele s generálnym manažérom Ondrejom Šoškom urobilo počas leta kvalitnú prácu. V tíme udržalo trénera Ivana Kurillu, kľúčového strelca Rožánka, power forvarda Merešša a do mužstva priviedlo zaujímavých hráčov – Tota, Podhorského či Blagojeviča. Kvalita a forma ostatných hráčov – najmä legionárov – sa ukáže v priebehu sezóny.

Zaujímavý mix Slovákov a legionárov. Naša najsilnejšia zbraň musí byť tímová obrana, vraví Kurilla

Veľa fanúšikov i odborníkov pred začiatkom sezóny hovorí v súvislosti s bojom o titul len o Interi, Leviciach či Prievidzi, ale my si požičiame Nešove slová z poslednej otázky – nikdy neodpisujte Komárno! Na slovensko-maďarských hraniciach už roky dokazujú, že vedia správne namiešať úspešný koktail s majstrovskou ambíciou.

Skúsenosti i mladícka dravosť. Nikdy neodpisujte Komárno, varuje Miloševič

Nováčik to má zakaždým náročné. Novohradčania v príprave vyhrali tri zápasy. V pozitívnom svetle sa ukázali Chorvát Vranješ a Američania Shelton a Griffin, ktorí pravidelne dosahovali dobré čísla v streľbe. Trénerom je skúsený Chorvát Rudolf Jugo. V minulosti doviedol Svit k zisku ligového bronzu a prvenstvu v Slovenskom pohári. Lučenecký klub avizuje, že po návrate do extraligy je hlavným cieľom vybojovať účasť v play off.

VŠEMvs Karlovka Bratislava vs. MBK Rieker COM-therm Komárno,  Nenad Miloševič (4) (Foto: Martin Šopinec)

Lučenec pomýšľa na prienik do play off. Má mu k tomu pomôcť kvalitná defenzíva

Prievidza prežila turbulentné leto a bude len na nej, či to zanechá stopy aj na hernom prejave hráčov. Kouč Claxton prišiel do klubu až koncom júla – v momente, keď už boli podpísaní niektorí hráči. Druhou vecou sú finančné podlžnosti z minulosti voči bývalým hráčom a trénerom, ktoré musí riešiť nový manažment. Ak tieto problémy v Prievidzi vyriešia, môžu pomýšľať na úspešnú sezónu.

Bez veľkých vyhlásení, ale poctivo a pracovito. Prievidžania zaútočia na titul

Po minulej sezóne zo Spiša neodišiel Kanaďan Marshall. Z partnerskej spolupráce s kanadskou Niagarou Lions sú v kádri ešte Presutti s Roccom. V zostave sú viacerí Slováci, ktorí robili vlani dobré čísla: Antoni, Majerčák či Krajňák. Lídrom bude Juríček. Navyše podkošový priestor vystužil Lošonský. Gréckemu trénerovi Bitzanisovi sa podarilo vybudovať celkom slušné družstvo.

Kvalita pod košom, uzdravený Juríček a trénerský odborník z Grécka. Spišiaci chcú atakovať Top 6

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SEA SEA 25.08.2019 IND IND
WAS WAS 25.08.2019 NYL NYL
DAL DAL 25.08.2019 ATL ATL
LAS LAS 25.08.2019 CON CON
PHO PHO 25.08.2019 CHI CHI
MIN MIN 25.08.2019 LVA LVA
NYL NYL 27.08.2019 PHO PHO
WAS WAS 27.08.2019 LAS LAS
MIN MIN 27.08.2019 CHI CHI
SEA SEA 27.08.2019 CON CON
IND IND 27.08.2019 LVA LVA

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Washington Mystics 19/8 70,37%
2 Connecticut Sun 19/9 67,86%
3 Las Vegas Aces 19/9 67,86%
4 Los Angeles Sparks 17/10 62,96%
5 Chicago Sky 17/11 60,71%
6 Seattle Storm 15/13 53,57%
7 Minnesota Lynx 14/15 48,28%
8 Phoenix Mercury 12/15 44,44%
9 Dallas Wings 10/18 35,71%
10 Indiana Fever 9/19 32,14%
11 New York Liberty 9/19 32,14%
12 Atlanta Dream 7/21 25,00%