Prípravný turnaj? Legendárneho Obradoviča išlo počas timeoutu roztrhnúť od zlosti

Publikované: 24.09.2018 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: telegraf.rs

Željko Obradovič (Foto: telegraf.rs)

Keď sa v roku 2014 konal v chorvátskom Zadare po prvýkrát medzinárodný turnaj, nikto vtedy netušil, že sa z tohto podujatia v priebehu krátkeho času stane priam predsezónna klasika. Kráľom tohto prestížneho turnaja je turecký klub Fenerbahce, ktorý sa v piatich rokoch dostal vždy do finále a v štyroch prípadoch zvíťazil.

Svoj štvrtý triumf pridal včera večer, keď v hale Krešimira Čosiča zdolal CSKA Moskva 86:76. Systém turnaja je jednoduchý: účastní sa ho šesť tímov, ktoré sú rozdelené do dvoch skupín. Ich víťazi hrajú finále, druhí v poradí o tretie miesto a poslední v skupine si zahrajú o piate miesto. Tentoraz sa okrem Fenerbahce a CSKA Moskva predstavili na turnaji Olimpia Miláno, Maccabi Tel Aviv, Bayern Mníchov a taktiež zástupca čínskej ligy Liaoning Flying Leopards. Až na „leopardov“, ktorým to lietanie príliš nešlo, bol turnaj veľmi vyrovnaný.

Hoci mal turnaj v Zadare prívlastok prípravný, legendárny srbský kouč Željko Obradovič opäť previedol, že v každom zápase chce zvíťaziť. Počas oddychového času sa tak veľmi nazlostil na svojich zverencov, že plnou silou hodil o palubovku svoju trénerskú tabuľku. Po finálovom zápase však už bol pokojný. „Chcel by som sa poďakovať organizátorom za ich pohostinnosť, ktorú v Zadare dokazujú každým rokom. Sme veľmi nadšení, všetko tu funguje perfektne a ako som už neraz povedal, nikdy som nebol na turnaji, ktorý by bol lepšie organizovaný ako tento. Aj keby sme sa snažili násjť tu niečo zlé, tak by sa nám to nepodarilo. Čo sa týka kvality basketbalu, myslím si, že je to najviac, čo sme mohli čakať, keďže nám chýbajú niektorí hráči,“ skonštatoval na tlačovej konferencii Obradovič.

V drese CSKA Moskva odohral výbornú partiu Alec Peters, ktorý bude v tejto sezóne na starom kontinente nováčik. Naposledy pôsobil v NBA, kde si chvíľu zahral za Phoenix Suns. Proti Istanbulčanom nastrieľal americký basketbalista 16 bodov. Tréner ruského klubu Dimitris Itoudis, pochopiteľne, nebol po zápase spokojný. „Chcem zagratulovať Fenerbahce, boli lepší ako my a zaslúžili si to viac. Tento zápas nám jasne ukázal, na čom momentálne sme. Pozornosť by som upriamil najmä na rozdiel v doskakovaní. Okrem toho sa nám nedarili šestky a otvorené strely. Ale to je malý problém oproti tomu, že naši pivoti Hines a Voroncevič nemali ani jednu doskočenú loptu,“ zdôraznil Grék.

Dobrý dojem zanechali na zadarskom turnaji hráči Olimpie Miláno, ktorí sa pripravujú na euroligovú sezónu s ambíciou výrazne zlepšiť vlaňajšie výsledky. V zápase o tretie miesto zvíťazil taliansky klub nad Bayernom Mníchov 82:77. „Nepáčil sa mi náš začiatok a tiež to, že sme v jednom bode prehrávali už o 17 bodov. Trvalo nám príliš dlho, kým sme si na palubovke utvorili dobrú atmosféru. V niektorých zápasoch budeme unavení, nie všetci budú mať najlepšiu športovú formu. Preto musia byť pripravení všetci, aby dali maximum na ihrisku a v obrane hrali s energiou,“ vyhlásil šéf milánskej lavičky Simone Pianigiani. V Zadare ho výkonmi najviac potešil Mike James, ktorý v priemere na zápas nastrieľal viac než 24 bodov.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia