Hoeneß chce naliať do Bayernu Mníchov ešte viac peňazí, získa niekdajšiu dvojku draftu?

Publikované: 21.09.2018 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: sueddeutsche.de

Uli Hoeneß s manželkou (Foto: sueddeutsche.de)

Futbalový Bayern Mníchov je v Nemecku jednoznačná jednotka a v Európe patrí medzi tie najlepšie tímy. Je pravidelným účastníkom Ligy majstrov, kde naposledy triumfoval v roku 2013. Basketbal nie je v Mníchove ani zďaleka taký populárny ako futbal, avšak aj napriek tomu má vedenie bavroského mužstva veľké plány so svojím basketbalovým oddielom.

Potvrdil to aj prezident Uli Hoeneß, pre ktorého sa stal basketbal srdcovou záležitosťou. V tejto chvíli však rozmýšľa nad tým, ako bude vyzerať starostlivosť o tento šport, keď sa raz poberie do dôchodku. „Prirodzene, je to veľmi dôležité, že keď raz skončim a niekto príde na moje miesto, tak jednodnucho nepovie: basketbal ma nezaujíma. Toto bude rozhodne jedno z hlavných kritérii,“ prezradil bývalý skvelý futbalista v rozhovore pre magazín BIG.

Svoj prvý majstrovský titul vyhral Bayern Mníchov v roku 2014, v minulej sezóne pridal aj druhý. Za tento čas sa však klub neposunul tak, ako by si to Hoeneß predstavoval. Toto, samozrejme, súvisí s faktom, že v spomínanom období sedel Uli Hoeneß vo väzení. Teraz ide basketbal stále vyšie a vyššie. Dôkazom je aj dohoda s vedením Euroligy, v ktorej sa bavorský klub bude predstavovať od sezóny 2019/20 ako držiteľ dikovej karty. Takýmto spôsobom sa do súťaže dostane aj francúzsky ASVEL a Euroliga bude mať 18 tímov.

Basketbal má preto v klube dnes veľký význam. „Za týmto stojí celé vedenie nášho klubu, nielen sám Uli Hoeneß. Máme tu manažment, ktorý pracuje profesionálne,“ dodal klubový prezident. Zároveň dodáva, že Bayern Mníchov bude hrať v Eurolige veľmi dôležitú úlohu najneskôr od roku 2021, keď sa mužstvo presťahuje zo súčasnej haly v Olympijskom parku do modernej multifunkčnej arény, do ktorej sa zmestí minimálne 10-tisíc fanúšikov.

Na to, aby sa Bayern prebojoval medzi európsku basketbalovú špičku, bude sa musieť po finančnej stránke priblížiť vedúcim klubom. „Musíme sa pokúsiť o to, aby sme ten rozdiel medzi platmi v Európe čo najviac zmenšili,“ skonštatoval majster Európy a sveta v drese „západného“ Nemecka. Pre Mníchovčanov je skvelou správou, že spomínané tri roky sa určite ocitnú medzi euroligovými klubmi. Tento rok v nej štartujú ako nemeckí majstri, od budúcej sezóny vstúpi do platnosti pravidlo o divokých kartách.

Získali srbského skokana, príde aj dvojka draftu?

V Bayerne sú si preto vedomí, že ich tím sa musí kontinuálne zlepšovať a rásť. Pred pár dňami pribudol do kádra 25-ročný srbský reprezentant Nemanja Dangubič, ktorý hrával Euroligu za Crvenu zvezdu. Dovedna nazbieral v európskom pohári číslo jeden 84 duelov. Do Mníchova prišiel na žiadosť trénera Dejana Radonjiča, ktorý ho viedol v Belehrade.

„Je to pre mňa česť, že môžem byť súčasťou takéhoto klubu. V Bayerne Mníchov sa pre mňa začína nová kapitola v mojej kariére. Je to vzrušujúce, chcem zo seba vydať len to najlepšie, aby som tímu pomohol pri napĺňaní stanovených cieľov,“ vyhlásil Dangubič po príchode do Mníchova. V klube sa naňho veľmi tešia. „Je to výborný atlét, obranca a je veľmi všetranný. Náš tréner veľmi dobre pozná jeho schopnosti,“ povedal o novej posile Bavorov ich športový riaditeľ Daniele Baiesi.

Podľa posledných správ by však nemal byť poslednou akvizícou, do klubu má totiž prísť Derrick Williams, ktorý sa v drafte do NBA v roku 2011 umiestnil na druhom mieste. V tom čase si ho vybrala Minnesota. Neskôr si zahral taktiež za Sacramento, New York, Miami, Cleveland a Lakers. V zámorskej profilige odohral viac než 400 stretnutí, no svoj potenciál spred draftu nikdy nenaplnil. Podľa informácii z Nemecka by mal byť jeho prestup už len otázkou hodín.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia