Boris Diaw ukončil kariéru. Nechcel som byť lepší ako moja matka, prezradil kamarátom

Publikované: 07.09.2018 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: Bros. Stories

Ronny Turiaf, Boris Diaw, Tony Parker (Foto: Bros. Stories)

„Je to oficiálne?“ pýta sa Ronny Turiaf. „Je to oficiálne,“ odpovedá mu Boris Diaw. Takto sa začína video z dielne Bros. Stories, v ktorom Diaw verejne oznámil, že jeho kariéra sa skončila. Nesklamal. Túto zvesť podal svojsky. Na lodi, za prítomnosti svojich najlepších kamarátov Ronnyho Turiafa a Tonyho Parkera, s ktorými dlhé roky hrával v reprezentácii Francúzska.

„Chlapci, som šťastný, že tu môžem byť s vami. Je to radosť,“ skonštatoval Diaw. Spolu s kamarátmi sa totiž nachádzal v tej chvíli na mori v blízkosti chorvátskeho mesta Zadar, ktoré je pre spomínanú trojicu veľmi významné. V roku 2000 tu vo finále juniorských majstrovstiev Európy zdolali domácich Chorvátov a vybojovali cenný titul.

„Keď sme boli pred 18 rokmi v Zadare, určite by sme nepovedali, že sa tu znova stretneme. Trávili sme vtedy veľa času v mori. Pamätám si, že po víťazstvách sme nahí skákali do vody. V tej chvíli nikto z nás ani len netušil, čo sa nám všetko podarí dosiahnuť. A potom sa tu znova stretnúť,“ povedal dnes už bývalý basketbalista Boris Diaw.

Maskovanú rozohrávačku oslavoval aj LeBron, pokazila famóznu sériu naj basketbalistke histórie

Vyrovnal rekordy matky

„Bola to skvelá cesta. Stále mám pocit, akoby to bolo včera.“ Následne prezradil, ako prišiel k rozhodnutiu ukončiť kariéru. „Keď skončila sezóna, povedal som si, uvidíme, ako to bude vyzerať na konci leta. Sám pre seba som si povedal, že bude záležať aj od dovolenky. Ak sa mi bude páčiť, rozhodne v nej budem aj naďalej pokračovať. Zároveň som mal na mysli aj národný tím, o ktorom som premýšľal.“

Rozhodnutie ukončiť kariéru úzko súvisí aj s Borisovou matkou, ktorá bola rovnako dobrá basketbalista a rekordmanka v počte štartov. Diaw nazbieral identický počet stretnutí v najcennejšom drese. „To, že som vyrovnal rekord mojej matky v počte štartov v národnom tíme bol pre mňa obrovský počin,“ prezradil Diaw. „Vždy to bol tvoj cieľ,“ prerušil ho Tony Parker. „Rozprával si o tom už od svojho detstva,“ pokračoval TP.

„Vždy som si myslel, že to je nedosiahnuteľný cieľ. Napokon sa mi to predsa len podarilo a bolo to neuveriteľné. A svojím spôsobom som tento jej rekord nechcel prekonať. Nechcem byť lepší ako moja matka. Nazbieral som 247 zápasov a pri všetkom rešpekte k jej kariére sa nechcel dostať za túto cifru. Odohral som v národnom mužstve 247 zápasov, a tak chcem teraz skončiť.“

Boris Diaw oznámil informáciu o ukončení kariéry na lodi, na ktorej prežil kus leta. „Plavil som sa možno dva alebo tri týždne a povedal som si, že zostanem na palube ešte dlhšie. Myslím si, že toto je pre mňa správny moment, aby som ukončil kariéru. Som šťastný pri pohľade na to, čo sa mi podarilo dosiahnuť. Nevnímam to ako odchod do dôchodku, ale skôr ako začiatok nového života.“

Čo bude teraz vo svojom novom živote robiť? „Mám toľko veľa záľub a koníčkov, ktoré ma budú zamestnávať všade po svete. Cítim, že teraz je na to ten správny čas.“

„Je to potešujúce, počuť ťa takto rozprávať,“ vraví Tony Parker. „Videl som ťa vyrastať, budovať si kariéru…“ doplnil Parker. „Aj preto som rád, že sme tu teraz spolu. Začali sme spolu s basketbalom v malej telocvični v INSEP-e a teraz spolu končíme,“ povedal Diaw. „Pozor, dvaja z troch,“ poznamenal Ronny Turiaf. „Na mňa to čaká skoro, nebojte sa, chlapci,“ konštatuje Parker s úsmevom.

Majú v sebe DNA šampiónov, hovorí o svojich nových zverencoch David Blatt

CELÉ VIDEO Z DIELNE BROS. BROTHERS
 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 26.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV