Majú v sebe DNA šampiónov, hovorí o svojich nových zverencoch David Blatt

Publikované: 06.09.2018 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: olympiacosbc.gr

David Blatt (Foto: olympiacosbc.gr)

Olympiakos Pireus je klub, ktorý má v Eurolige len tie najvyššie ambície. Keďže v minulej sezóne grécky tím vypadol v play-off so Žalgirisom Kaunas a navyše v ligovej súťaži opäť neprišiel titul, prišlo v rámci mužstva k mnohým zmenám. Hlavným koučom sa stal David Blatt a do kádra pribudlo niekoľko zaujímavých mien.

Grécke jadro zostalo spolu, odišiel len Ioannis Papapetrou, ktorý sa pobral k mestskému rivalovi do Panathinaikosu. Takmer kompletne sa pomenili legionári. Zostali akurát Nikola Milutinov a Janis Strelnieks. K nemu prišiel jeho krajan Jannis Timma, Američania Nigel Williams-Goss a Zach LeDay, Bulhar Saša Vezenkov a Francúz Axel Toupane. „Ako dobre viete, práve sa nachádzame vo fáze budovania tímu, ktorého základom budú aj naďalej skvelí hráči Olympiakosu. Tí tu už odohrali niekoľko sezón, majú skúsenosti a tiež DNA šampiónov. Dodali sme do neho nové kúsky, ktoré v sebe zahŕňajú mladosť, rýchlosť a atletickosť. Vďaka nim vytvoríme odlišný tím pripravený uspieť. Všetci zo seba vydáme to najlepšie, aby tento klub bol v konečnom dôsledku úspešný. Chceme, aby boli na nás fanúšikovia hrdí a dúfam, že ľuďom ponúkneme tú správnu šou,“ povedal Blatt pre oficiálnu stránku Olympiakosu.

Lídrami mužstva budú aj naďalej grécki veteráni Vassilis Spanoulis – ten oslávil v lete 36. narodeniny – a jeho o tri roky mladší kolega Georgios Printezis. David Blatt sa veľmi teší na spoluprácu s nimi. „Stál som proti nim na klubovej aj medzinárodnej úrovni a úprimne môžem povedať, že je lepšie byť s nimi ako proti nim. Oni dvaja, Kostas Papanikolaou a Vangelis Mantzaris sú tí, o ktorých som už hovoril. Majú v sebe DNA šampiónov. Sú spolu v Olympiakose už veľmi veľa rokov, ich líderstvo a schopnosti nám náramne pomôžu. Spolu s novými členmi sa im podarí vyformovať úspešný kolektív.“

Tak ako každý rok, aj teraz bude pre Olympiakos minimálnym cieľom postup medzi štyri najlepšie mužstvá na starom kontinente. Je 59-ročný kouč pripravený? „Čo sa mňa týka, tlak a očakávania boli vždy vnútornou súčasťou a nemuseli prichádzať zvonka. Môj prístup a moja filozofia bola vždy založená na tom, že ponúkneme najlepšiu možnú prácu. Vždy chcem pomáhať ľuďom, s ktorými pracujem, aby dosiahli to najlepšie, čo je v nich. Potom začnú prichádzať aj výsledky. V prvom rade sa pozerám sám na seba a vytváram tak na seba tlak. Nepotrebujem ostatných, aby mi s tým pomáhali,“ skonštatoval Blatt, ktorý má na konte tituly v Eurolige, Eurocupe, na majstrovstvách Európy a taktiež získal na olympijských hrách bronz. V NBA si s Clevelandom Cavaliers zahral vo finále, kde však nestačil na Golden State Warriors. „Nie je to pre mňa nič nové. Som šťastný, že môžem byť pri tíme, ktorý má takú históriu. Som vďačný za túto príležitosť a náramne sa teším na novú výzvu,“ prezradil rodák z Bostonu.

Keďže lídri tímu sú z roka na rok starší a starší, v Olympiakose už myslia na budúcnosť. V mužstve je napríklad talentovaný 18-ročný kombo rozohrávač Nikos Arsenopoulos, ktorý sa bude chcieť pobiť o svoju šancu. Ďalšie zaujímavé mená rastú v juniorke. „Keď ste súčasťou takéhoto mužstva, je jasné, že na vás čaká veľká výzva sa presadiť, čo musí byť pre mladých hráčov priorita. Zároveň mám zodpovednosť a musím vytvoriť tím, ktorý bude robiť výsledky už teraz. V mojom zadaní mám viacero vecí: nejde nám tu len o to, aby som vyhral najbližší zápas, potrebujem tiež nastaviť správny program pre tímovú budúcnosť. V minulosti som to už dokázal a myslím si, že to môžem dokázať aj tentoraz.“

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

BNB BNB 33:83
10.07.2020
BSC BSC
INT INT 72:32
10.07.2020
LMI LMI
GLX GLX 48:43
10.07.2020
SNV SNV
PDZ PDZ 57:7
10.07.2020
RIM RIM
SNV SNV 11.07.2020 RIM RIM
BNB BNB 11.07.2020 LMI LMI
GLX GLX 11.07.2020 INT INT
PDZ PDZ 11.07.2020 BSC BSC