Svetobežníčka Palušná siahala na trofej v Austrálii, pokračovať bude v Libanone

Publikované: 04.09.2018 Autor: SITA Foto: mandurahmail.com.au

Regína Palušná (33), Mandurah Magic (AUS) (Foto: mandurahmail.com.au)

Slovenskej pivotke Regíne Palušnej chýbal iba kúsok od zisku titulu v západoaustrálskej ženskej súťaži State basketball league. Do tímu Mandurah Magic prišla v polovici apríla zo Švédska a s novými spoluhráčkami sa prebojovala až do Veľkého finále. V sobotu v ňom prehrali s Lakeside 64:75, ale 29-ročná Slovenka sa na palubovke nestratila. S 38 odohratými minútami bola najvyťaženejšou hráčkou zápasu, nazbierala 18 bodov a pridala osem doskokov a štyri asistencie. Aj v tomto ohľade patrila k najlepším.

Pre svetobežníčku Palušnú to bola zároveň rozlúčka s Austráliou, jej desiatou kariérnou destináciou. Počas sezóny absolvovala 21 stretnutí a dosiahla priemery 16,6 bodu a 8,1 doskoku. „Naozaj sa mi ťažko odchádza. Zažila som tu najlepšie chvíle v živote, skvelé miesto i ľudia. A môžem povedať, že to bola moja najlepšia sezóna v živote,“ uviedla Palušná na svojom facebooku.

V kariére bude pokračovať v exotickom Libanone, keď sa dohodla na zmluve s libanonsko-arménskym tímom Antranik SC z mesta Antelias, vzdialenom 5 kilometrov južne od metropoly Bejrút. S basketbalom začínala v Košiciach, obliekala si aj dresy Ružomberka, Spišskej Novej Vsi, Valencie, Pecsu, Nantes či Brna. Skúsenosti má aj z belgickej súťaže a Švédska. Predstavila sa aj v národnom drese. Jej kariéru poznačili viaceré zranenia, najmä pre problémové koleno absolvovala šesť operácií.

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia