Hrať znovu s Kuricom bude zábava, vraví nový barcelonský tvorca hry Pangos

Publikované: 04.09.2018 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: fcbarcelona.com

Kevin Pangos (Foto: fcbarcelona.com)

Kanadský rozohrávač Kevin Pangos má za sebou tri sezóny ako profesionál. Najprv sa predstavil v španielskom mužstve Gran Canaria a posledné dve sezóny strávil ako hráč Žalgirisu Kaunas. Súťažný ročník 2017/18 bol pre neho prelomový: ako jednotlivcovi sa mu podarilo dostať medzi najlepších rozohrávačov v Eurolige a taktiež pomohol tímu k postupu do Final Four.

Už počas sezóny bolo jasné, že litovský klub ho len veľmi ťažko udrží vo svojich službách. Pangosovi sa navyše končil dvojročný kontrakt, a preto všetko smerovalo k tomu, že sa v lete poberie na lepšiu adresu. O záujme FC Barcelona, kde strávi nasledujúce dva roky, sa hovorilo už v zime. „V určitom bode počas minulej sezóny ma kontaktovali prevažne cez môjho agenta, ale v tom čase som sa chcel koncentrovať výhradne na basketbal. Môj agent sa postaral skoro o všetko, len sa ma spýtal, či by som mal záujem sem prísť hrať a ja som mu povedal, že samozrejme áno. Prichádzam na veľkú scénu, do veľkého klubu. Mal som pocit, že to je v mojom prípade správne rozhodnutie, a preto pristúpil na dohodu a podpísal kontrakt,“ povedal Kevin Pangos pre oficiálnu stránku katalánskeho mužstva.

Barcelončania pred sezónou výrazne obmenili svoj káder. S kariérou sa rozlúčil hviezdny Juan Carlos Navarro a okrem neho odišli preč Saša Vezenkov, Petteri Koponen či Adrien Moerman. V klube sú si dobre vedomí toho, že v sezóne 2018/19 musí prísť v Eurolige k výraznému zlepšeniu výkonov. „Som presvedčený, že máme pred sebou výbornú sezónu. V kádri máme kvalitu a okrem toho dobrého trénera, takže v tejto chvíli nám už len ostáva, aby sme dali dokopy a hrali ako jeden tím. Máme dosť času na to, aby sme tu vytvorili tímovú chémiu. Naším cieľom bude vyhrať každý zápas,“ vyhlásil kanadský špílmacher.

V jeho domovine sa basketbalom najväčšmi preslávil dvojnásobný MVP Steve Nash. Ten je, pochopiteľne, jeho hlavným vzorom. „Steve Nash je neuveriteľný hráč. Keď som vyrastal, veľmi často som ho sledoval pri hre. Bol nesmierne talentovaný. Snažil som sa od neho čo najviac odpozorovať a naučiť sa od neho nejaké veci, ktoré by sa mi mohli hodiť na palubovke,“ skonštatoval na margo svojho idolu. Pangos bude mať na jednotke veľkú konkurenciu v podobe Thomasa Heurtela. Vníma to však pozitívne. „Myslím si o sebe, že som veľmi súťaživý. Snažím sa vyhrať každý jeden zápas, vždy sa pokúšam len o to. Som orientovaný smerom na tím. Ak odo mňa tím potrebuje, aby som prihrával, tak budem prihrávať. Ak bude tím odo mňa potrebovať, aby som strieľal, tak sa pokúsim o streľbu.“

Jeho spoluhráčom bude v barcelonskom drese aj slovenský reprezentant Kyle Kuric, s ktorým sa Kanaďan veľmi dobre pozná. V sezóne 2015/16 si totiž spolu zahrali za klub Gran Canaria. Obaja sa potom vybrali smerom na východ: Pangos do Kaunasu a Kuric do Petrohradu. „Kyle a ja sme dobrí kamaráti. Je to zároveň výborný hráč a počas môjho pôsobenia v Gran Canaria som si užíval, že môžem hrať po jeho boku. Na palubovke sa nám spolu dobre hralo, pretože to je skvelý strelec. Ak bude voľný a dám mu prihrávku, je veľká šanca, že sa to skončí košom. Teším sa, že si spolu znovu zahráme. Bude to zábava,“ uviedol Pangos.

Kevin Pangos má okrem kanadského pasu aj slovinský. Ako k nemu prišiel? Túto otázku mu už položilo množstvo basketbalových fanúšikov. „Mnoho ľudí si zrejme myslí, že ten pas je falošný, ale naozaj je legitímny. Rodičia môjho otca pochádzajú zo Slovinska, a preto som vďaka nim mohol dostať ten pas. Keďže hrám v Európe, je to pre mňa veľký benefit, keďže Slovinsko je členskou krajinou Európskej únie. Priznám sa, že po slovinsky veľmi neviem, ale stále tam mám časť rodiny.“

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

BNB BNB 33:83
10.07.2020
BSC BSC
INT INT 72:32
10.07.2020
LMI LMI
GLX GLX 48:43
10.07.2020
SNV SNV
PDZ PDZ 57:7
10.07.2020
RIM RIM
SNV SNV 11.07.2020 RIM RIM
BNB BNB 11.07.2020 LMI LMI
GLX GLX 11.07.2020 INT INT
PDZ PDZ 11.07.2020 BSC BSC