Chrisa Paula som doteraz videl iba na PlayStation, vraví talianska hviezda smerujúca do NBA

Publikované: 23.08.2018 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: 1000cuorirossoblu.it

Alessandro Gentile (Foto: 1000cuorirossoblu.it)

V Taliansku bol basketbal vždy nesmierne populárny a jeho pozícia sa ešte upevnila, keď sa do NBA dostali hráči ako Andrea Bargnani, Marco Belinelli a Danilo Gallinari. Štvrtým do partie mal byť podľa odborníkov Alessandro Gentile, ktorý už v mladom veku ukázal v seniorskom basketbale svoje nesporné kvality.

Gentile pochádza z basketbalovej rodiny, jeho otec Nando je v Taliansku považovaný za ikonu. Ako rozohrávač napríklad viedol v roku 2000 Panathinaikos k titulu v Eurolige. Na svojom konte má aj striebro z ME 1991. Po jeho stopách sa vydal jeho starší syn Stefano a taktiež Alessandro, ktorý svoj prvý veľký prestup spravil ako 19-ročný, keď sa z Trevisa dostal do najslávnejšieho tímu Olimpia Miláno. Tento prestížny klub čakal na majstrovský titul od roku 1996, keď zaň hrával práve Nando Gentile. Keď sa milánsky klub dopracoval na vrchol v sezóne 2013/14, kľúčovým hráčom bol zas Alessandro Gentile, ktorý získal cenu MVP pre najužitočnejšieho hráča finálovej série.

V rovnako skvelej forme bol aj v sezóne 2015/16, keď Milánčania získali ďalší majstrovský titul. Alessandro Gentile navyše zažiaril v Eurolige, kde mal vynikajúce čísla: 20 bodov na zápas a k tomu viac ako 4 asistencie a 3 doskoky. Následne však prišli zranenia, nezhody s vedením klubu a Gentile sa zrazu ocitol mimo mužstva. Prestupom do Panathinaikosu napodobnil svojho otca, no po nevydarenej etape sa presunul na hosťovanie do Hapoelu Jeruzalem. V minulej sezóne sa vrátil do Talianska a zahral si za tím Virtus Bologna. Pred pár dňami verejnosti oznámil, že sa zúčastní treningového kempu Houston Rockets, kde dnes trénuje bývalá hviezda Olimpie Miláno Mike D’Antoni.

„Vstupujem do rozprávkového sveta, keďže budem prítomný na predsezónnom kempe Houstonu Rockets pod vedením kouča Mika D’Antoniho. Dúfam, že sa na konci októbra nebudem vracať domov s fotografiami na pamiatku,“ povedal Gentile v rozhovore pre La Stampa. V roku 2014 ho síce draftovala Minnesota, ale jeho práva neskôr získal v trejde texaský tím. „Viem, že ma klub posledné dva roky pozorne sledoval. S D’Antonim sme sa rozprávali už v roku 2016, teraz ma chcú vidieť na vlastné oči. Operácia v ruke mi trochu posunula prípravný blok. Z toho dôvodu nebudem tento rok ani v národnom tíme, avšak v budúcnosti veľmi rád prídem,“ dodal 25-ročný hráč, ktorý je schopný nastúpiť na prvých troch pozíciách.

V jednom tíme sa tak stretne so svojím basketbalovým idolom, ktorým je Chris Paul. „Som pokojný, no chcem sa otestovať. Určite si vychutnám možnosť trénovať s hráčmi ako sú Chris Paul, James Harden či Carmelo Anthony. Je to ako sen. Rozprával som sa o tom s Belinellim, ktorý bol Paulov spoluhráč. Rozprával o tom celkom normálne. Ja som Paula doteraz videl iba na PlayStation,“ skonštatoval s humorom Alessandro Gentile. Ak by mu príležitosť s Rockets nevyšla, hodlá pokračovať vo svojej kariére v zahraničí. „Zrejme by to bolo niekde v cudzine, kde sa môžem ľahšie vyjadriť. V Taliansku majú ľudia voči mne už dlhší čas predsudky, za čo si určite môžem aj ja sám. Ostatnú sezónu vo Virtuse Bologna nevnímam ako negatívnu, avšak nepodarilo sa nám prebojovať do play-off,“ dodal na záver taliansky basketbalista.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia