Nemecké médiá špekulujú o konci Gavela v Bayerne Mníchov

Publikované: 19.08.2018 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twiter: Lewysko

Anton Gavel (Foto: FC Bayern)

Anton Gavel doviedol ako kapitán v minulej sezóne k titulu Bayern Mníchov. V rozhovore pre našu stránku vyjadril túžbu, že by chcel odohrať v drese bavorského veľkoklubu ešte sezónu. Stačilo by mu hrávať len v nemeckej bundeslige a vybehnúť párkrát v Eurolige.

Momentálne to skôr vyzerá tak, že tridsaťtriročný košický rodák už dres Bayernu asi neoblečie. Informáciu priniesol nemecký denník Bild. Tím rokuje s veľkou posilou. Vedenie chce získať nemeckého reprezentanta Paula Zipsera, ktorý hrával v minulej sezóne za Chicago Bulls.

Gavelovo meno nefiguruje na súpiske pre nový ročník ani na klubovej stránke. „O všetkom sa rozhodne v najbližších štrnástich dňoch po kempe,“ povedal pre Bild manažér tímu Marko Pešič. Bayern sa momentálne pripravuje pri talianskom jazera Garda.

Končí hviezda, ktorá je v Barcelone legendou ako Messi

Pochybnosti o pokračovaní skúseného slovenského rozohrávača v klube nemeckého majstra vyjadrili aj v denníku Abendzeitung München. Tiež spomínajú, že príprava začala bez posledného kapitána klubu. Píšu o tom, že všetko smerujem ku koncu rodáka spod Tatier v tíme. V článku sa spomína fakt, či bude Gavel pokračovať v inom klube alebo ukončí kariéru. Samotný hráč nám v poslednom rozhovore povedal, že si už veľmi nevie predstaviť hrať inde ako v Nemecku.

Pre sezónu 2018/2019 majú v bavorskom tíme na súpiske trinásť mien, Zipser by mohol byť štrnástym. Z nových posíl zaujme aj výborný fínsky strelec Petteri Koponen, ktorý prišiel z FC Barcelona. Fín spolu s Robinom Amaizem a ďalšou posilou Maodom Lo hrajú na rovnakej pozícii ako jeden z najlepších slovenských basketbalistov v histórii.

Gavel je v nemeckej bundeslige ikonou. Získal zatiaľ päť titulov a roky patril k najlepším hráčom. Jeho rola v Bayerne sa postupne zmenšovala, ale stále patril k obranným lídrom a veľkú prácu odviedol v kabíne, čo nám zdôraznil v rozhovore Aleksandar Djordjevič. Ten trénoval mníchovský klub v prvej polovice sezóny a potom nečakane skončil po nezhodách s manažérom Pešičom. Prácu Slováka pri tíme si veľmi cenil.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SVI SVI live
03.07.2020
TRN TRN
LEV LEV live
03.07.2020
SNV SNV
KBK KBK live
03.07.2020
BNB BNB
INT INT live
03.07.2020
DKE DKE

ScoreBoard ...

YAKE YAKE 06.07.2020 PNC PNC
SBK SBK 06.07.2020 BAMP BAMP
MBK MBK 06.07.2020 BAC BAC
TT TT 06.07.2020 YAKE YAKE

ScoreBoard ...

SBK SBK live
03.07.2020
CBK CBK
STT STT live
03.07.2020
LUC LUC
MBK MBK live
03.07.2020
BKM BKM
YAKE YAKE live
03.07.2020
STL STL