Mladé Slovenky prehrali aj svoj duhý zápas, podľahli Slovinsku

Publikované: 18.08.2018 Autor: Basket.sk Foto: fiba.basketball

Slovinsko U16 - Slovensko U16, Lucia Žilinská (17) (Foto: fiba.basketball)

V čiernohorskej Podgorici dnes nastúpili slovenské reprezentantky do 16 rokov na svoj druhý zápas v skupine B proti Slovinkám. Zápas nezvládli a prehrali v pomere 41:58.

Skóre zápasu od úvodu príliš nerástlo, ešte v šiestej minúte to bolo 4:2 pre Slovinsko na body aj na fauly. Potom sa ale slovinské dievčatá začali presadzovať výraznejšie a do konca štvrtiny si vybudovali 9 bodový náskok. Začiatok druhej časti hry bol rozháraný, len chvíľu to vyzeralo, že by sme mohli skresať bodový rozdiel. Slovinky však dokázali využiť naše strelecké problémy a zaváhania pri prechode do útoku, v tejto štvrtine zdvojnásobili svoj náskok na 33:15.

Po veľkej prestávke sa nám cca 3,5 minúty pred koncom štvrtiny podarilo znížiť na 10 bodový rozdiel. Slovinský tréner vzal oddychový čas a jeho hráčky dobre zareagovali na jeho pokyny a nedovolili nám už tak ľahko bodovať, štvrtinu sme napokon vyhrali o tri body 11:14. V poslednej štvrtine nebezpečne spadla Slovinka Ula Ude, ale ani to nezastavilo jej spoluhráčky, ktoré porazili Slovenky 58:41.

Majstrovstvá Európy dievčat do 16 rokov, Podgorica, Čierna Hora 2018, Skupina B:

Slovinsko – Slovensko 58:41 (33:15)
Slovinsko: Garic 11, Srot 4, Ceh 3, Jelenc 2, Ude 0 (Micunovic 10, Sporar 8, Marguc a Tajhar po 6, Dragar a Vrecer po 3, Manojlovic 2), tréner: Gasper Sluga.
Slovensko: Žilinská 7, Vargová 6, Dovčíková 5, Ištoňová 2, Zaťková 0 (Malková 7, Scherhauferová 5, Podhradská 4, Kolesárová 3, Oborilová 2, Mesárošová a Jendrichovská po 0), tréner: Peter Jankovic.
TH: 12/23 – 8/16, trojky: 2/10 : 3/11, fauly: 20 – 21,rozhodovali: Mila Cavara (BIH), Henri Hilke (FIN), Péter Praksch (HUN).
Štvrtiny: 16:7, 17:8, 11:14, 14:12.