Karlovke odišli opory, aj tak chce play-off, má záujem o Bilíka

Publikované: 15.08.2018 Autor: Tomáš Kotlárik

Peter Ivanovič (Foto: mbkkarlovka.sk)

Od minulého týždňa začali v Karlovke s prípravou na novú sezónu. V uplynulom ročníku obsadil bratislavský tím po základnej časti siedmu priečku. V play-off prehral s Levicami 0:3 na zápasy. Ako sa však ukázalo, Patrioti sa stali neskôr basketbalovými šampiónmi Slovenska. Vysokoškolákov bude viesť aj v novej sezóne tréner Peter Ivanovič. Porozprávali sme sa s ním o aktuálnej situácii v kádri, letnej príprave i klubových ambíciách.

Teodosič: Najväčší dojem na mňa spravil Irving. Z každého jeho kroku sa treba učiť

Karlovka - Levice (Foto: Martin Šopinec)

Karlovka nemôže v novej sezóne počítať so službami dvojice talentovaných hráčov, ktorí boli oporami tímu. Dalibor Hlivák bude hrať za Komárno, Dávid Abrhám prestúpil do Interu. V tíme skončil aj krídelník Michal Podhorský. Kariéru ukončil pivot Juraj Hašan.

„Tak ako v ostatných kluboch, ani nás neobišli pohyby v kádri smerom von aj dnu. Momentálne náš tím disponuje 17 hráčmi. Z Komárna k nám prišli Jozef Vojtek a Milan Jurčina, z Handlovej Miroslav Mátych, zo Spišskej Jakub Kobulnický a z GBA Praha Milan Janošov. Káder ešte nie je uzavretý, s niektorými hráčmi ešte rokujeme,“ priblížil na úvod tréner Peter Ivanovič päticu nových posíl v družstve. Do Karlovky by mohol zamieriť i skúsený krídelník Martin Bílik, ktorý v minulej sezóne obliekal dres Prievidze.

Kto bude po odchode Abrháma a Hliváka lídrom tímu? „Budeme sa spoliehať na tímový výkon. Chceme byť nebezpečný na každom poste, kontinuálne nadviazať na hru z minulej sezóny.“

Žiari v ženskej NBA, ale odmieta Európu, chce byť s postihnutou sestrou

VŠEMvs Karlovka Bratislava vs. KB Košice, tréner Peter Ivanovič (Foto: Martin Šopinec)

S letným drilom začali vysokoškoláci pondelok 6. augusta. Od septembra majú naplánovaných osem prípravných duelov, z nich päť odohrajú proti tímom z Česka a Rakúska. „Snažili sme sa o prípravné zápasy s tímami mimo SBL. Verím, že nás zápasy dostatočne preveria a pripravia na sezónu. Neplánujeme sústredenie ani turnaj. Prípravu absolvujeme v domácich podmienkach,“ doplnil hlavný kormidelník.

Hoci začiatok sezóny je pomerne ďaleko, ambície má klub už zadefinované. „Výsledkovým cieľom je postup do play-off. Ak sa to podarí, chceme zabojovať o historický víťazný zápas. Rešpektujeme každého súpera. Do každého zápasu pôjdeme na 100% a vzájomná konfrontácia ukáže silu jednotlivých súperov. Kontinuálnym cieľom je rozvoj mladých slovenských hráčov,“ povedal tridsaťdeväťročný rodák z Partizánskeho.

Karlovka má jasne nastavenú filozofiu postavenú výlučne na slovenských hráčov. V tomto smere sa nič nezmenilo a nemožno očakávať, že by do tímu pribudol legionár. „Pokračujeme v koncepte so slovenskými hráčmi bez legionárov. V kádri máme každoročne niekoľko mládežníckych i seniorských reprezentantov, budeme sa venovať ich rozvoju,“ uzavrel tréner Peter Ivanovič.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia