Slovenky na ME U18 B-divízie prehrali s Dánskom a obsadili 14. priečku

Publikované: 12.08.2018 Autor: Basket.sk Foto: fiba.basketball

Slovensko U18 (Foto: fiba.basketball)

V nedeľu na pravé poludnie začal v Rakúsku súboj o 13. priečku v šampionáte majstrovstiev Európu dievčat do 18 rokov B-divízie medzi Dánskom a Slovensko. naše dievčatá svoj posledný duel na turnaji prehrali 55:68.

Stretnutie bolo v úvode vyrovnané, ani jedno družstvo si nevybudovalo výraznejší náskok a prvá časť hry skončila 11:11. Tú druhú strelecky začala Ema Rodáková dvoma úspešnými trojkami, Dánky mali už v 14. minúte 4 fauly, čo naše dokázali niekoľko krát využiť a vybudovali si 8 bodový odstup. Ten ale v ďalšom priebehu stratili, v polčase teda bolo zrovnané 29:29.

Druhá polovica zápasu priniesla nápor Dánok, tie za 5 minút získali dvojciferný náskok a naďalej ho navyšovali hlavne z podkošového priestoru. Naše dievčatá strelili prvý z našich troch košov tretej štvrtiny až v 28. minúte a tak sa niet čo diviť, že na Dánky pred poslednou časťou hry strácali priepastných 20 bodov. Slovenky sa v poslednej pätnásťminútovke vzchopili a za niečo vyše sedem minút dotiahli na 10 bodov, Dánsky tréner zobral oddychový čas a jeho hráčky si záver duelu postrážili. Slovenky prehrali s Dánskom 55:68 a na turnaji obsadili 14. priečku.