Moskovčania angažovali ďalšieho nováčika. Rodák z Donecka je majster v doskakovaní

Publikované: 11.08.2018 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: nba.com

Joel Bolomboy (Foto: nba.com)

Koncom minulého mesiaca sme informovali, že do CSKA Moskva prichádza zo zámorskej NBA 23-ročný basketbalista Alec Peters. Jeho prestup bol špeciálny v tom, že moskovský klub dlhodobo privádzal do tímu hráčov, ktorí už za sebou mali európsku skúsenosť a boli takpovediac overení. Američan však odohral len jednu profesionálnu sezónu vo Phoenixe Suns respektíve v jeho farmárskom mužstve. Peters upútal Moskovčanov svojou skvelou streľbou a prehľadom na palubovke.

Keďže po skončení sezóny opustil tím Viktor Chriapa, v hlavnom meste Ruska potrebovali niekoho na špinavú robotu pod košom. A opäť sa obrátili na nováčika, ktorým je 24-ročný Joel Bolomboy, naposledy hráč klubu Milwaukee Bucks. Tento 206 cm vysoký defenzívny špecialista podpísal s CSKA kontrakt na dve sezóny a v tejto chvíli sa pracuje na tom, aby získal ruské občianstvo. Talentovaný hráč sa síce narodil v ukrajinskom Donecku, ale jeho matka je Ruska. Otec pochádza z Konga. Keď mal Joel štyri roky, rodina sa presťahovala do USA. Bolomboy hrával basketbal na univerzite Weber State, ktorá síce nie je prestížna ako najväčšie školy, ale do NBA sa z nej dostal napríklad Damian Lillard.

Joel Bolomboy zaznamenal vo svojej štvrtej sezóne ako senior veľmi dobré čísla: viac ako 17 bodov a 12 doskokov na duel. V konferencii Big Sky sa dokonca stal hráčom roka. Po príchode do Moskvy ho privítal kouč Dimitris Itoudis. „Joela sme sledovali veľmi dlhý čas. V tomto smere je dôležité, že chce hrať za ruský národný tím a rozvíjať sa ako hráč v tíme CSKA. Získali sme hráča, ktorý je schopný hrať ako štvorka aj päťka. Je odhodlaný, pracuje s vášňou a chce sa zlepšovať, to je najpodstatnejšie. Samozrejme, že Joel potrebuje istý čas na to, aby sa adaptoval na európsky basketbal, keďže zatiaľ hral iba v NCAA, NBA či v G-League. Musí pochopiť, čo všetko sa od neho v CSKA bude vyžadovať. Ale sme tu na to, aby sme pomohli spraviť tento krok. Sme veľmi radi, že ho máme vo svojom mužstve a tešíme sa vzájomnú spoluprácu,“ vyhlásil na adresu svojho nového zverenca Itoudis.

Podkošový basketbalista má síce v prvom rade povesť dobrého obrancu, doskakovača a blokára, no kontinuálne zlepšuje svoju streľbu spoza oblúka a pre mužstvo tak bude ešte užitočnejší. „Som nesmierne nadšený, že prichádzam do tímu CSKA. Keď som bol dieťa, sníval som o tom, že si zahrám v NBA alebo za slávny klub CSKA Moskva, vzhľadom na moje korene. Teraz mám konečne príležitosť si to splniť. Znamená to pre mňa ozaj veľmi veľa, pretože moja matka je Ruska. Teším sa na túto novú skúsenosť. Určite sa mi podarí povyrásť ako hráčovi na palubovke, ale aj mimo nej. Teším sa, že budem súčasťou takejto organizácie,“ povedal Joel Bolomboy v rozhovore pre oficiálnu stránku CSKA.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

BNB BNB 33:83
10.07.2020
BSC BSC
INT INT 72:32
10.07.2020
LMI LMI
GLX GLX 48:43
10.07.2020
SNV SNV
PDZ PDZ 57:7
10.07.2020
RIM RIM
SNV SNV 11.07.2020 RIM RIM
BNB BNB 11.07.2020 LMI LMI
GLX GLX 11.07.2020 INT INT
PDZ PDZ 11.07.2020 BSC BSC