Machalová dala 30 bodov, no Slovenky prehrali s Britkami

Publikované: 10.08.2018 Autor: Basket.sk Foto: fiba.basketball

Luxembursko - Slovensko, Martina Machalová (16) (Foto: fiba.basketball)

V piatkový večer nastúpili hráčky našej reprezentácie do 18 rokov na prvý zápas vyraďovacej časti o 13. – 16. priečku proti hráčkam Veľkej Británie. Britky na palubovke dokázali uspieť a vyhrali nad Slovenkami napriek 30 bodom Martiny Machalovej 73:62.

Duel začal veľmi vyrovnane, chvíľu boli vo vedení Britky, chvíľu naše dievčatá, v 6. minúte Slovenky viedli 11:10, no prvá štvrtina nakoniec skončila o 5 bodov pre tím z ostrovov. Druhá začala úspešnejšie pre naše súperky, svoj náskok natiahli na 9 bodov a aj napriek občasnému zníženiu, rozdiel v skóre naďalej narastal, na veľkú prestávku sa šlo za stavu 39:28.

Druhá polovica stretnutia začala šnúrou 6:0 v podaní britských dievčat, ale Slovensky sa nevzdávali, síce túto periódu hry tiež prehrali, ale už len o bod. Začiatok poslednej štvrtiny bol v réžii reprezentantiek Veľkej Británie, naše bojovali, ale strely nie a nie padať do obrúčky. Britky zväčšili rozdiel v skóre na 15 bodov, naše ho dokázali stiahnuť na 7 bodov, súperky však vždy dokázali kontrovať. Naše nakoniec vyhrali aspoň poslednú štvrtinu, no Britky udržali dvojciferný náskok do konca duelu a vyhrali 73:62.

ME dievčat U18 B-divízia, Rakúsko 2018, 9. – 16. miesto:

Veľká Británia – Slovensko 73:62 (39:28)
Veľká Británia: Henderson 16, Winterburn 12, Ellmore 10, Harrison a Christie po 8 (Millar 8, Bennett 5, Little 4, Webb 2, Southwell, Cheetham a Partridge po 0), trénerka: Vanessa Ellis.
Slovensko: Machalová 30 (trojky 5/11), Knappová 7, Mikovčáková 4, Seňová a Majorošová po 2 (Urbanová a Praženicová po 6, Babiková 5, Bohušová, Pahulyová a Olšová po 0), tréner: Milan Černický.
TH: 8/16 – 3/7, trojky: 8/23 – 9/37, fauly: 11 – 12, rozhodovali: Yori Ihnatsyeu (BLR), Ervin Koci (ALB), Johannes Pall Fridriksson (ISL).

6 Phoenix Mercury 18/14 56,25%
7 Minnesota Lynx 18/14 56,25%