Slovenskí reprezentanti do 16 rokov na úvod zdolali Nórov

Publikované: 09.08.2018 Autor: Basket.sk Foto: fiba.basketball

Slovensko U16 (Foto: fiba.basketball)

V Sarajeve sa dnes začali majstrovstvá Európy v basketbale chlapcov do 16 rokov B-divízie a jedným z úvodných zápasov šampionátu bol duel medzi Slovenskom a Nórskom. Naši chlapci nezaváhali a dosiahli víťazstvo 72:58.

Úvod zápasu bol vyrovnaný, no postupom času sa viac a viac presadzovali mladí Slováci, prvú štvrtinu vyhrali o 8 bodov. V tej nasledujúcej trend pokračoval a naši navyšovali svoje vedenie, v polčase to bolo o 17 bodov pre Slovákov. Strelecky sa darilo Dominikovi Špaňovi, keď premenil 2 zo 4 trojkových pokusov a dokopy zaznamenal 10 bodov.

Druhý polčas ale začal tlakom Nórov, rýchlo stiahli na jednociferný rozdiel a dostali sa priam na dostrel, keď to bolo len o tri body. Slovákom našťastie padli dve trojky a tak prehrali tretiu štvrtinu „len“ o 9 bodov a do poslednej časti hry sa šlo za stavu 57:49. V tej naši hráči opäť pridali a súperovi dovolili len 9 bodov, v posledných minútach si dovolili aj niečo pre divákov, zápas skončil víťazstvom Slovenska 72:58.

ME chlapcov U16 B-divízia, Sarajevo, Bosna a Hercegovina 2018, B-skupina:

Slovensko – Nórsko 72:58 (41:24)
Slovensko: Valentíny 15, Kret a Lukáč po 10, Pažický 4, Chaban 2 (Špaňo 15 (trojky 3/6), Matuška a Hronský po 8, Novák , Lysák a Foltín po 0), tréner: Martin Blaho.
Nórsko: Kessler 17, Overli a Svendsen po 6, Greve 5, Seyffarth 3 (Gianni 11, Grondahl 6, Hemmingsen a Henriksen po 2, Oygard, Breen a Johansen po 0), tréner: Kjetil Andresen.
TH: 13/22 – 19/36, trojky: 7/22 – 1/11, fauly: 25 – 18, rozhodovali: Michal Proc (POL), Paul Unsworth (GBR), Kyriacos Christou (CYP).

6 Phoenix Mercury 18/14 56,25%
7 Minnesota Lynx 18/14 56,25%