Slovenky do 18 rokov podľahli vysoko Bieloruskám

Publikované: 08.08.2018 Autor: Basket.sk Foto: fiba.basketball

Luxembursko - Slovensko, Martina Machalová (16) (Foto: fiba.basketball)

Dnes o 15:45 nastúpili na posledný zápas v skupinovej fáze majstrovstiev Európy dievčat do 18 rokov proti Bieloruskám, ktoré boli favoritkami stretnutia. Svoju pozíciu aj potvrdili a nad Slovenkami vyhrali 90:46.

Duel Slovenky začali zle, koncom druhej minúty bral tréner Černický oddychový čas, keďže stav skóre bol už 10:0 pre Bielorusky. No veľa sa nezmenilo, našim hráčkam sa nedarilo, strácali lopty a nedokázali trafiť do obruče. Na záver predsa len zaznamenali nejaké body, ale prvá štvrtina skončila 30:8 pre Bielorusky. Ďalšia časť hry bola vyrovnaná, naše dokázali pribrzdiť súperky a do polčasu znížiť o 2 body.

Druhá polovica zápasu začala nádejne, dievčatá stiahli 5 bodov, no Bielorusky sa nenechali rozhodiť a priebeh stretnutia sa vrátil do koľají z prvého polčasu. Mladé Slovenky strácali mnoho lôpt a úspešnosť streľby bola pod 30 percent, ich súperky náskok nakoniec natiahli o 6 bodov. Posledná perióda začala tlakom Bielorusiek, rýchlo v nej viedli 8:2, pokračovalo to na 16:5 a zápas bol rozhodnutý. Slovenky prehrali s Bieloruskami 46:90 a po skupinovej fáze majú bilanciu 2 víťazstvá a 3 prehry.

ME dievčat U18 B-divízia, Fürstenfeld, Rakúsko 2018, D-skupina:

Bielorusko – Slovensko 90:46 (43:23)
Bielorusko: Malashka 27, Yalchyk 11, Ahayeva 7, Molchan 2, Bachkarova 1 (Skiba 13, Siarchenia 15, Ambrazhevich a Trafimenkava po 7, Krauchanka, Zubarenka a Zavinouskaya po 0), trénerka: Lidziya Matsal.
Slovensko: Machalová a Urbanová po 10, Pahulyová 3, Olšová 2, Mikovčáková 0 (Knappová a Majorošová po 5, Praženicová 4, Babiková 3, Bohušová a Rodáková po 2, Seňová 0), tréner: Milan Černický.
TH: 8/16 – 3/7, trojky: 8/23 – 9/37, fauly: 11 – 12, rozhodovali: Vasiliki Tsaroucha (GRE), Maka Kupatadze (GEO), Csaba Cziffra (HUN).

10 Indiana Pacers 7/4 63,64%
11 Minnesota Timberwolves 7/4 63,64%