Slovenky nezvládli zápas s Luxemburskom a majú druhú prehru

Publikované: 07.08.2018 Autor: Basket.sk Foto: fiba.basketball

Slovensko - Luxembursko, tréner Černický a lavička (Foto: fiba.basketball)

V pondelok večer sa na majstrovstvách Európy dievčat do 18 rokov B-divízie stretli naše reprezentantky s tímom Luxemburska a prehrali 53:66.

Prvý kôš duelu zaznamenala Sára Majorošová už po šiestich sekundách, no potom sa naše „baby“ zasekli a nechali si nastrieľať 13 bodov za sebou. Slovenky zlyhávali v koncovke z hry a prehrali úvodnú štvrtinu 14:25. V ďalšej perióde nám naďalej nefungovala trojková streľba, keď z 12 pokusov sme premenili jediný, ale v hre nás držali úspešné nájazdy do koša. Slovenské dievčatá sa vzchopili, pridali v obrane a do veľkej prestávky stiahli rozdiel skóre na tri body.

V úvode druhej polovice zápasu Luxemburčanky opäť našim trochu ušli no koncom 4. minúty už bol stav vyrovnaný 40:40 a po následnej trojke Dominiky Urbanovej naše dievčatá druhý krát v zápase viedli. O chvíľu bolo zas vyrovnané 45:45 a prišla opäť trojka Urbanovej a tak sa do poslednej štvrtiny šlo za stavu 48:45 pre Slovensko. Niečo vyše dvoch minút trvalo našim súperkám znovu sa dostať do vedenia a to postupom času natiahli až na 10 bodov. Slovenky v tom čase mali už 5 faulov proti nule na konte súperiek a navyšovanie rozdielu v podaní dievčat z Luxemburska pokračovalo. Slovenský tím nedokázal nájsť recept na zvrátenie vývoja a tak si Slovensky pripísali druhú prehru na turnaji, konečný stav 53:66.

ME dievčat U18 B-divízia, Oberwart, Rakúsko 2018, D-skupina:

Slovensko – Luxembursko 53:66 (30:33)
Slovensko: Machalová 11, Majorošová 9, Knappová 2, Bohušová a Praženicová po 0 (Urbanová 8, Mikovčáková a Olšová po 7, Babiková 4, Pahulyová 3, Rodáková 2, Seňová 0), tréner: Milan Černický.
Luxembursko: Simon 22, Nurenberg 15, Jeanpierre 5, Schmidt a De Rond po 0 (Mreches 17, Nilles 7, Scaillet, Sak a Wintersdorff po 0), tréner: Marius Dziurdzia.
TH: 4/8 – 12/12, trojky: 5/26 – 8/23, fauly: 15 – 11, rozhodovali: Sinem Tetik (TUR), Markos Michaelides (SUI), Juozas Barkauskas (LTU).

6 Phoenix Mercury 18/14 56,25%
7 Minnesota Lynx 18/14 56,25%