Chýba Lakers kvalita? LeBrona motivuje, že jeho tímu neveria

Publikované: 06.08.2018 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twiter: Lewysko Foto: SITA/AP

LeBron James (Foto: SITA/AP)

Očakávalo sa, že už toto leto sa vrátia „showtime“ Lakers v plnej kráse. Všetko odštartoval príchod najlepšieho basketbalistu planéty LeBrona Jamesa.

Predtým sa predpokladalo, že spolu s ním prídu do tímu Paul George, Chris Paul alebo Kawhi Leonard. Prvý však predĺžil s Oklahomou, druhý s Houstonom a tretí si síce vytrucoval výmenu, no nie do LA, ale do Toronta.

Kalifornský klub sa tak rozhodol ísť iným smerom, keď udržal všetkých talentovaných mladíkov na čele so skvelými krídelníkmi Brandonom Ingramom s Kyleom Kuzmom.

V 29 zmenil šport, basketbal a NBA vymenil za plážový volejbal. Túži po olympiáde

Ťažké povahy, ktoré mali konflikty

Šéf slávneho klubu a jedna z najväčších basketbalových legiend Magic Johnson sa rozhodla pre inú stratégiu, keď do tímu nezískal ďalšiu hviezdu okrem Jamesa. Do tímu podpísal na ročné zmluvy viacero hráčov, ktorí sú v lige známi pre svoju trvrdosť, agresivitu a ťažké povahy. Do Lakers priviedol Rajona Ronda, Michaela Beasleyho či Lanca Stephensona. Paradoxom je, že najmä poslední dvaja menovaní mali viacero potýčiek so samotným Jamesom. Obzvlášť so Stephensonom má skvelý basketbalista bohatú históriu.

Na začiatku to určite bude trvať, kým sa hráči rozohrajú. Vie to aj LeBron, keď prichádzal do Miami, tak im trvalo dva mesiace, kým z tímu vznikla zostava šampiónov, rovnaké to bolo v Clevelande a bude aj teraz u nás. Sme na to pripravení. Keď sa však naši hráči zohrajú, tak budeme jeden z najlepších tímov v Západnej konferencii,“ vravel pre espn.com Johnson.

Práve to si nemyslia odborníci. Viacero z nich sa zhoduje na tom, že v tomto zložení bude otázne, či sa podarí Lakers v obrovskej konkurencii postúpiť do play-off. Na Západe je to v NBA neskutočne nabité a s výnimkou Phoenixu a Sacramenta sa dá povedať, že budú všetci bojovať o postup do vyraďovacej časti. Na druhej strane sa dá len ťažko uveriť tomu, že by tím LeBrona Jamesa nespravil play-off.

Zvezdu bude trénovať muž, ktorý v derby uštedril pravý hák slávnemu Bodirogovi

Otvoril školu v rodnom meste

„Páči sa mi, že nás podceňujú a takisto to, že môžem pomôcť slávnej značke späť na vrchol. Podarilo sa mi to s Clevelandom a takisto potom v Miami, teraz som pripravený pomôcť Lakers,“ povedal James v rozhovore pre ESPN.

James bude mať na konci roka už 34 rokov, ale vôbec sa nechystá končiť. „Neberiem to ako premárnený rok. Získali sme mnoho hráčov, ktorí milujú basketbal. Okrem toho máme v tíme obrovský talent. Mladíci sa potrebujú posunúť vyššie. Mňa aj ostatných hráčov bude určite motivovať, keď ľudia hovoria, že nie sme dostatočne dobrí,“ vravel rodák z predmestia Clevelandu.

Práve vo svojom rodnom meste spravil James obrovský počin. Otvoril tam strednú školu, kde bude mať 200 žiakov všetko hradené a ak úspešne zmaturujú, majú isté miesto na univerzite v Akrone.

LeBrona čaká odlišná situácia ako v posledných rokoch v Clevelande či Miami, kde hral poväčšinou so skúsenými borcami. Teraz ho čaká „výchova“ talentovaných mladíkov. Okrem spomínanej dvojice Ingram, Kuzma aj rozohrávača Lonza Balla či MVP letnej ligy NBA Josha Harta. „Som si toho vedomý. S tým som šiel do Lakers. Mladíkov čaká nová skúsenosť, keď budú musieť pochopiť, že v tíme, ktorí chce uspieť, sa pracuje inak. Bude to zábava. Máme v tíme dobrý mix veteránov a mladých hráčov,“ dodal James.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia