Slovenskí reprezentatnti do 18 rokov prehrali s Izraelom a budú hrať o 13. - 16. miesto

Publikované: 03.08.2018 Autor: Basket.sk Foto: fiba.basketball

Slovensko U18 - Dánsko U18, Tomáš Pavelka (17) (Foto: fiba.basketball)

V piatok večer nastúpili slovenskí reprezentanti do 18 rokov na zápas vyraďovacej časti proti Izraelu, rozhodovalo sa, kto bude bojovať o deviatu priečku a kto o trinástu. Naši chlapci nedokázali poraziť favorita, konečný výsledok súboja 93:81 pre Izrael.

Chlapci začali výborne, od úvodu viedli a v piatej minúte to bolo o sedem pre Slovensko. O asi dve minúty neskôr už bolo 15:15 a aj keď to bolo vyrovnané, na konci štvrtiny viedli o 6 bodov hráči Izraela. Druhá časť hry priniesla v úvode bodovo vyrovnaný basketbal, ale súper ukazoval, že je pripravený lepšie. Hráči Izraela mali v prvom polčase úspešnosť trojkovej streľby nad 57% (8/14), Slováci nad 28% (4/14), za dva body to bolo do značnej miery z oboch strán podobné. V polčase naši chlapci strácali na súpera 14 bodov.

Priebeh tretej štvrtiny bol vyrovnaný, chvíľku Slováci sťahovali náskok súpera, potom ho zas súper navyšoval, tretiu štvrtinu sme tiež prehrali, presne o 2 body. Záverečná časť síce priniesla zníženie bodového rozdielu aj na 9 bodov, ale trojkové pokusy v závere obrat nepriniesli. Izrael vyhral nad Slovenskom 93:81, keď bol jeho najlepším strelcom Deni Avdija s 33 bodmi, k tomu Ofek Malka nastrieľal 6 trojok z 8 pokusov.