Na záver základnej skupiny vysoké víťazstvo "osemnástky" nad Albánskom

Publikované: 01.08.2018 Autor: basket.sk Foto: fiba.basketball

Slovensko U18 - Dánsko U18, Tím Slovenska (Foto: fiba.basketball)

V macedónskom Skopje dnes o 17:30 nastúpili proti sebe reprezentácie Albánska a Slovenska v ich poslednom zápase základnej D-skupiny, naši hráči získali víťazstvo v pomere 47:81.

Duel začal trojkou Danielič a napriek zníženiu po trestných hodoch, naši pridávali kôš za košom. Za stavu 3:13 Albánci zaznamenali tri body, no naši odpovedali a natiahli náskok až na 16 bodov (6:22), napokon štvrtina skončila o 12. Slováci začali druhú štvrtinu veľmi dobre a aj keď občas skóroval aj súper, polčas skončil o 23 bodov pre Slovensko. Bátovský premenil tri zo štyroch trojkových pokusov a ešte o jeden bod viac teda desať zaznamenal v prvej polovici stretnutia Samuel Volárik.

Tretia štvrtina bola bodovo najvyrovnanejšia, najprv sme Albáncom opäť trocha ušli, potom súper znížil, v každom prípade chlapci si udržiavali komfortný náskok aj napriek slabšej streľbe spoza trojkového oblúka. Záverečná časť zápasu priniesla znova prevahu Slovákov a tí pekne navýšili skóre, zápas skončil pomerom 47:81 pre Slovensko.