Mladí Slováci s ďalšou prehrou, Slovincom podľahli až v závere

Publikované: 31.07.2018 Autor: baket.sk, SITA Foto: fiba.basketball

Slovensko U18 - Dánsko U18, Marcel Bátovský (10) (Foto: fiba.basketball)

V Macedónskom Skopje dnes na svoj štvrtý zápas na ME chlapcov do 18 rokov B-divízie nastúpili naši reprezentanti proti Slovincom a pripísali si tretiu prehru, tentoraz v pomere 73:66.

Slováci síce na úvod prehrávali 7:2, ale postupne zrovnali a v prvej štvrtine nakoniec uspeli v pomere 13:17, keď Juraj Páleník zaznamenal 3 trojky. Druhá štvrtina začala košom Kincela, naši sa potom trochu zasekli a ďalšie body pridali až za stavu 19:19, vtedy padla trojka Dominika Kubalu, ďalšiu pridal Marcel Bátovský a postupne sme viedli o 10 bodov, polčas skončil 25:35.

Po polčase naši hráči opäť hrali dobre, padli trojky Páleníka s Bátovským, predviedli alley oop Bátovského po prihrávke od Danieliča v rýchlom protiútoku, Slováci viedli o 14 bodov. Ale potom sa chytili Slovinci, tí stiahli rozdiel skóre šnúrou 10:0 a zápas bol opäť vyrovnaný. Na poslednú prestávku sa šlo za stavu 45:50. O minútu už bolo vyrovnané a o ďalšie 2 minúty stále zhodne, ale už pomer 58:58 po zlepšenej trojkovej streľbe súpera. Ešte aj 2,5 minúty pred koncom to bolo vyrovnané 65:65, ale potom sa už presadili Slovinskí mladíci, odskočili na rozdiel šiestich bodov a v posledných sekundách si to už nenechali vziať, nakoniec Slovinsko – Slovensko 73:66.

Ďalší zápas naši mládežníci odohrajú v stredu o 17:30 proti Albáncom.

ME chlapcov U18 B-divízia, Skopje, Macedónsko 2018, D-skupina:

Slovinsko – Slovensko 73:66 (25:35)
Slovinsko: Glas 20, Licen a Nemanič po 10, Jogan 4, Strel 3 (Samar 16, Vujačič 6, Sikanič 4, Kuralt, Stavrov a Prepelič po 0), tréner: Tomaž Fartek.
Slovensko: Bátovský 18, Páleník 12, Danielič 8, Pavelka 7, Krebes 2 (Kubala 11, Šipkovský, Monček, Kincel a Erben po 2), tréner: František Rón.
TH: 12/18 – 7/16, trojky: 11/29 – 9/24, fauly: 19 – 18, rozhodovali: Glisič (SRB), Begenisic (SWE), Bayramli (AZE).
Štvrtiny: 13:17, 12:18, 20:15, 28:16.