CSKA Moskva šokovalo na prestupovom trhu, do tímu priviedlo nováčika spoza oceánu

Publikované: 24.07.2018 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: nba.com

Alec Peters (Foto: nba.com)

Ruský klub CSKA Moskva má tie najvyššie ciele. V Eurolige to znamená zisk titulu, takže uplynulú sezónu v slávnom tíme označili za neúspešnú. Nič na tom nemení fakt, že CSKA postúpilo na záverečný turnaj Final Four. Počítajú sa len prvé miesta.

A preto sa dalo očakávať, že v hráčskom kádri nastanú určité zmeny. Tak sa aj stalo a po trinástich sezónach sa s CSKA Moskva rozlúčil kapitán mužstva Viktor Chriapa a rovnako tak aj francúzsky rozohrávač Léo Westermann. Na jeho miesto prišiel výrazne skúsenejší Daniel Hackett, ktorý má na konte 134 zápasov v európskom pohári číslo jeden. Taliansky reprezentant má 30 rokov a Euroligu si vyskúšal vo farbách Montepaschi Siena, Olimpie Miláno, Olympiakosu a Bambergu. Moskovčania mali o tohto skúseného basketbalistu už niekoľko rokov veľký záujem, čiže jeho angažovanie nebolo pre fanúšikov prekvapením.

Presne takto vyzerá prestupová politika CSKA Moskva pod vedením prezidenta Andreja Vatutina. Do tímu si spolu s trénermi vyberá len overených hráčov, ktorí už na európskych palubovkách ukázali svoju športovú kvalitu a zároveň aj pozitívne charakterové vlastnosti. Nováčikovia na európskej scéne a borci vo vekovej kategórii 25 rokov a menej sa nemali šancu dostať do kádra CSKA. Lenže to už je minulosť, včera totiž vedenie moskovského klubu šokovalo najnovším prestupom. Do CSKA prichádza 23-ročný basketbalista z USA Alec Peters, ktorý podpísal kontrakt na jednu sezónu. Po štyroch sezónach na univerzite Valparaiso sa tento 206 cm vysoký hráč dostal cez draft do tímu Phoenix Suns.

S arizonským klubom sa dohodol na dvojcestnej zmluve, a tak pendloval medzi „áčkom“ a farmárskym tímom Northern Arizona Sun v rozvojovej G League. Strelecké schopnosti, situácie pick-n-pop, vysoké basketbalové IQ, prehľad na palubovke, pracovitosť a taktiež dobrá pozičná hra pri defenzívnej činnosti. Takto predstavila oficiálna stránka Petersa po oznámení dohody s klubom. Hoci v NBA odohral rodák z Washingtonu v štáte Illinois len 20 stretnutí, jedno z nich využil, aby všetky tieto vlastnosti naplno ukázal a možno v ňom práve presvedčil vedenie CSKA Moskva. V poslednom zápase sezóny dostal na ihrisku Dallasu viac než 28 minút, počas ktorých nastrieľal 36 bodov s trojkovou streľbou 8/13.

„S Alecom sme sa rozprávali niekoľkokrát. Mohol dostať ponuku z NBA, ale bol naplno presvedčený, že chce spraviť tento kariérny krok a prísť do nášho tímu. Verím, že nám pomôže vďaka svojej extrémne dobrej streľbe z veľkých vzdialeností, hre pod košom, videniu palubovky, nesebeckosti, porozumenie tímovej obrany a ostatným danostiam. Ako mladý hráč má pred sebou, pochopiteľne, veľký priestor na zlepšenie. My, tréneri a hráči, sa budeme snažiť, aby sa čím najrýchlejšie udomácnil v európskom basketbale a taktiež v organizácii CSKA. Myslím si, že Alec sa stane dobrou posilou pre náš klub,“ povedal na margo svojho nového zverenca kouč Moskovčanov Dimitris Itoudis.

Zmluva s CSKA Moskva sa stane plnohodnotnou po zdravotnej prehliadke. „Nemôžem byť viac nadšený, keďže prichádzam do prestížneho a slávneho klubu ako CSKA. Chcel by som sa poďakovať vedeniu a trénerom, ktorí mi veria, poznajú moje basketbalové schopnosti a myslia si, že môj štýl hry sa bude hodiť v prospech mužstva. Som si dobre vedomý toho, že prichádzam do prvotriednej organizácie a budem sa snažiť, aby som klubu pomohol k víťazstvu v Eurolige,“ skonštatoval Alec Peters pre oficiálnu klubovú stránku moskovského mužstva.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

BNB BNB 33:83
10.07.2020
BSC BSC
INT INT 72:32
10.07.2020
LMI LMI
GLX GLX 48:43
10.07.2020
SNV SNV
PDZ PDZ 57:7
10.07.2020
RIM RIM
SNV SNV 11.07.2020 RIM RIM
BNB BNB 11.07.2020 LMI LMI
GLX GLX 11.07.2020 INT INT
PDZ PDZ 11.07.2020 BSC BSC