Barcelonská nočná mora sa skončila, Olympiakos angažoval „nového Printezisa“

Publikované: 17.07.2018 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: olympiacosbc.gr

Saša Vezenkov (Foto: olympiacosbc.gr)

Grécky klub Olympiakos Pireus v minulej sezóne prekvapivo skončil euroligovú sezónu už v štvrťfinále, keď nestačil na Žalgiris Kaunas a prehral 1:3 na zápasy. Červeno-bieli navyše prehrali aj vo finále gréckej ligy, a tak sa v klube odhodlali k veľkým zmenám.

Tou prvou je koniec trénera Giannisa Sfairopoulosa, ktorého nahradí 59-ročný David Blatt. Americký kouč vlastniaci izraelské občianstvo prichádza z tureckého klubu Darussafaka, kde trénoval posledné dve sezóny. K dispozícii bude mať pozmenené mužstvo, v ktorom zostali len dvaja legionári: Srb Nikola Milutinov a Lotyš Janis Strelnieks. Na rozohrávke sa v novej sezóne predstaví Nigel Williams-Goss, ktorý prichádza z Partizanu Belehrad. Pod košom bude hrávať Zach LeDay (Hapoel Gilboa Galil) a treťou posilou je Saša Vezenkov.

Bulharský basketbalista prišiel do katalánskej metropoly v lete 2015, no jeho angažmán sa rozhodne nedá označiť za úspešný. V prvom rade mal veľkú smolu v tom, že za tieto tri sezóny ho v Barcelone viedli štyria rôzni tréneri. Najviac sa mu z individuálneho hľadiska darilo pod vedením Georgiosa Bartzokasa v sezóne 2016/17, keď v Eurolige odohral 30 zápasov s priemerom niečo viac než 18 minút. Po príchode Sita Alonsa a neskôr kouča Svetislava Pešiča sa jeho pozícia zmenšila a na palubovke strávil menej času.

Hoci mal s barcelonským klubom kontrakt na štyri sezóny, zmluva bola postavená 3+1, a tak Bulhar mohol pôsobenie v klube ukončiť. S Olympiakosom sa dohodol na spolupráci na dva roky. „Som nadšený z toho, že budem hrávať v takom skvelom tíme, pracovať s takým dobrým trénerom ako je David Blatt a mať v klube za spoluhráčov také obrovské mená,“ povedal Vezenkov v rozhovore pre oficiálnu klubovú stránku. V tejto chvíli pracuje nová posila červeno-bielych v Spojených štátoch. „Každé leto prichádzam približne na mesiac sem do Orlanda, aby som pracoval na svojej hre a zlepšoval sa. Je to pre mňa už tretí takýto pobyt,“ prezradil 206 cm vysoký hráč, ktorý bude mať v auguste 23 rokov.

Rodák z cyperskej Nikózie sa vracia do dôverne známeho prostredia, keďže v gréckej lige basketbalovo vyrastal. V sezóne 2014/15 sa ako hráč Arisu Solún stal najlepším strelcom gréckej ligy a zároveň získal aj cenu MVP pre najužitočnejšieho hráča súťaže. Dodávame, že v tom čase mal len 19 rokov! Aj preto bol o neho v tom čase obrovský záujem a kluby sa o neho doslova trhali. Napokon sa rozhodol pre Barcelonu, kde sa jeho basketbalový rast zastavil. Záujem Olympiakosu preto privítal a nad ponukou dlho nerozmýšľal. „Strávil som v Barcelone tri veľmi náročné sezóny, ale malo to aj svoje pozitíva. Posunul som sa mentálne a dostal som mnohé basketbalové rady. Teraz sa začína nová kapitola v mojom živote,“ vyhlásil Saša Vezenkov, ktorý sa v Grécku preslávil vďaka presnej ľavačke.

„Je to veľmi talentovaný basketbalista a dokáže hrať na krídle aj pod košom. Je to veľmi dobrý strelec a ak je voľný, svoju pozíciu úspešne premení. Basketbalu rozumie a má tiež skvelý cit pre hru ako takú. Je to dobrý chlapec a dobrý spoluhráč a som rád, že prestup do Olympiakosu sa napokon zrealizoval. Viem, že Grécko má veľmi rád,“ skonštatoval na margo svojho bývalého spoluhráča Thomas Heurtel. „Mal veľmi ťažkú sezónu, ale myslím si, že môže pomôcť Olympiakosu a za pár rokov sa z neho môže stať nový Printezis. Je výborný strelec a hoci nie je taký fyzicky zdatný ako Printezis, je to veľký bojovník a keď je treba, zoberie na seba zodpovednosť. V tíme, v ktorom je dobrá chémia, sa ukážu výsledky,“ dodal francúzsky tvorca hry.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

BNB BNB 33:83
10.07.2020
BSC BSC
INT INT 72:32
10.07.2020
LMI LMI
GLX GLX 48:43
10.07.2020
SNV SNV
PDZ PDZ 57:7
10.07.2020
RIM RIM
SNV SNV 11.07.2020 RIM RIM
BNB BNB 11.07.2020 LMI LMI
GLX GLX 11.07.2020 INT INT
PDZ PDZ 11.07.2020 BSC BSC