Dvadsiatka siahala proti favorizovaným Estóncom na výhru, prehrala po predĺžení

Publikované: 13.07.2018 Autor: Basket.sk Foto: fiba.com

Francúzsko - Slovensko, Blanc (96) vs. Majerčák (11) (Foto: fiba.com)

Slovenskí basketbalisti do 20 rokov prehrali v prvom zápase na majstrovstvách Európy B divízie s Estónskom 71:73 po predĺžení.

Zverenci trénera Ivana Kurillu hrali od začiatku pozorne v obrane. Polčas vyhrali 34:30. V ďalšom priebehu sa skóre prelievalo z jednej strany na druhú. Slováci viedli tesne pred koncom o dva body, ale záver nezvládli a dovolili súperovi vyrovnať. O víťazovi rozhodovalo predĺženie.

To bolo podobne vyrovnané ako celý duel. V závere hrali Estónci pozornejšie v obrane, Slováci spravili viacero chýb a prehrali. V posledných sekundách mohol vyrovnať Majerčák, ale jeho pokus súperi zblokovali a následne Drgoňovo dopichnutie v koši neskončilo. Estóncov vysoko favorizovali pred stretnutím stávkové kancelárie. Podobne ako slovenskému tímu im však chýbalo viacero hráčov z tejto vekovej kategórie.

V našom drese hral veľmi dobre Matej Drgoň, ktorý dal 16 bodov, pridal 7 doskokov, sekundoval mu krídelník Jakub Mokráň so 14 bodmi, 8 doskokmi, Matej Majerčák pridal 12 bodov, 9 doskokov a 8 asistencií, ale mal aj 5 strát a streľbu 3/14.

Slováci pokračujú na turnaji zajtra, keď vyzvú od 16.00 ďalšieho favorita v podobe Slovinska.

Madzin: Je škoda, že nám v dvadsiatke chýbajú lídri, ale musíme oceniť tých, čo reprezentujú

Slovensko – Estónsko 71:73 pp (34:30, 63:63)
Slovensko: Mokráň 14, Majerčák 12, Mátych a Szabó po 10, Javorský 4 (Drgoň 16, Gajan 3, Havel 2), tréner: Ivan Kurilla.
Estónsko: Pehka 20, Rosenthal 19, Sein 8, Niits 6, Engelbrecht 2 (Saaremäel 11, Stankevits 6, Talu 1, Kaldre a Schmalz po 0), tréner: Raido Roos.
TH: 17/25 – 12/20, trojky: 8/25 – 9/34, fauly: 19 – 24.
Štvrtiny: 16:18, 18:12, 15:15, 14:18 – 8:10.

6 Phoenix Mercury 18/14 56,25%
7 Minnesota Lynx 18/14 56,25%