Real Madrid získal náhradu za Dončiča, prichádza jeho spoluhráč z národného mužstva

Publikované: 12.07.2018 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: realmadrid.com

Klemen Prepelič (Foto: realmadrid.com)

O tom, že sa slávny madridský klub zaujíma o služby Klemena Prepeliča, sme písali už na jeseň. Vtedy bol slovinský strelec v službách tímu Levallois Metropolitans, s ktorým sa na spolupráci dohodol už pred európskym šampionátom.

Keď Slovinci senzačne vyhrali EuroBasket, o Prepeliča prejavil Real Madrid eminentný záujem. Už v októbri sa vravelo, že by sa európsky šampión mohol do Madridu presunúť po konci sezóny 2017/18 bez nároku na odstupné. „Sústredím sa výhradne na svoj klub a na zápasy. O záujme Realu Madrid som sa dozvedel na internete. Nedostal som zatiaľ žiadnu konkrétnu ponuku, a preto nad tým nerozmýšľam. Parížania prejavili o mňa záujem už 5. mája a povedal som im okamžite áno, pretože chcem hrať v Eurocupe,“ povedal v októbri Klemen Prepelič.

Dnes už je 25-ročný basketbalista oficiálne hráčom madridského klubu, s ktorým podpísal kontrakt na dve sezóny. „Som ozaj šťastný, že som v Reale Madrid, je to pre mňa splnený sen. Nemôžem na to prestať myslieť, v tejto chvíli som nesmierne nadšený. Je to pre mňa veľká príležitosť, ale zároveň aj veľký záväzok. Som hrdý na to, že budeme môcť na sebe nosiť tento dres a som si vedomý, že s tým prichádza aj zodpovednosť,“ povedal Prepelič v rozhovore pre klubovú stránku. Hoci má rodák z Mariboru už 25 rokov a za sebou veľké úspechy, prichádza do tímu, v ktorom je momentálne dvanásť starších hráčov ako je on sám. Mladší sú v tejto chvíli už len Santiago Yusta a Dino Radončič.

„Do Realu Madrid môžem priniesť energiu a vášeň, vieru, že je to tím, vďaka ktorému sa vyhrávajú zápasy. Nie jednotlivci. Väčšina mužstva z minulej sezóny pokračuje aj ďalej, takže to bude určite jednoduchšie začleniť sa do tímu, ktorý už funguje. Tréner Pablo Laso vie, že mi môže dôverovať. Mal som už šancu sa s ním porozprávať a verím, že v tom budeme pokračovať. Všetci sa ma snažili medzi sebou privítať. Boli skvelí a pomáhajú mi s rôznymi vecami. Ľudia z klubu mi už stihli ukázať Madrid a najlepšie miesta pre život s mojou rodinou,“ skonštatoval slovinský reprezentant.

Počas svojej profesionálnej kariéry pôsobil Prepelič v rodnom Slovinsku, Francúzsku, Nemecku a Turecku. Skúseností má teda dosť. „Zo Slovinska som odišiel ako veľmi mladý. Keď som mal 21 rokov, prišiel som do Turecka a tam to bolo nesmierne ťažké. Teraz mám za sebou dve sezóny vo Francúzsku. Tá druhá bola podstatne jednoduchšia, v Paríži nebol až taký tlak. Individuálne štatistiky sú fajn, ale rozhodujú tímové víťazstvá,“ dodal na margo svojich výkonov. Za parížsky klub nastrieľal v uplynulej sezóne v priemere 15 bodov na zápas.

Prestup do Realu Madrid je pre slovinského strelca špeciálnou záležitosťou. „Som veľký fanúšik klubu a dobre viem, čo Real Madrid znamená vo futbalovom svete. Zidane, Figo, Roberto Carlos, Guti… Bola to éra, ktorá priniesla pre klub veľa titulov. Čo sa basketbalu týka, začal som klub sledovať odkedy doň prišiel Louis Bullock. On je jeden z mojich najobľúbenejších hráčov. Tvrdo som pracoval, aby som sa sem dostal a napokon sa mi to podarilo, takže si chceme teraz užiť tento moment,“ skonštatoval Klemen Prepelič, ktorý by mal na drese nosiť číslo 25.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia