Fenerbahce hlási veľkú posilu, z NBA prichádza francúzsky reprezentant Lauvergne

Publikované: 06.07.2018 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: fenerbahce.org

Joffrey Lauvergne (Foto: fenerbahce.org)

Jedným z dôvodov, prečo sa Fenerbahce v minulej sezóne nepodarilo obhájiť majstrovský titul v Eurolige, bola nedôslednosť pod vlastným košom. Hráči Realu Madrid si doskočili v útoku až príliš veľa lôpt, z ktorých rezultovali ďalšie a ďalšie útočné akcie.

Istanbulskému klubu skrátka chýbal niekto na špinavú robotu. Nasledujúce dve sezóny by to však malo vyzerať celkom inak, keďže Fenerbahce získalo pod kôš veľkú posilu. Z NBA prichádza francúzsky reprezentačný pivot Joffrey Lauvergne, ktorý už pred odchodom do najkvalitnejšej ligy sveta patril medzi elitných doskakovačov v Európe. V sezóne 2013/14 ako hráč Partizanu Belehrad zaznamenal v Eurolige v 24 dueloch 207 doskokov a stal sa suverénnou jednotkou v tejto štatistickej kategórii. Za oceán odišiel vo februári 2015 po krátkom angažmáne v Chimki Moskva. V palubovkách NBA sa predstavil ako hráč tímov Denver, Oklahoma City, Chicago a naposledy San Antonio Spurs. Dovedna zaznamenal v zámorskej profilige 208 stretnutí v základnej časti, ďalšie štyri pridal v play-off.

Po viac než troch rokoch sa vracia do Európy a ako hráč Fenerbahce bude mať najvyššie méty. Pre istanbulský tím je jasným cieľom triumf v Eurolige. „Som v tejto chvíli nesmierne šťastný, tak veľmi som si chcel zahrať za Fenerbahce. Som si istý, že sa tu veľa naučím. Som hrdý na to, že budem môcť spolupracovať s trénerom ako je Željko Obradovič. Veľa som sa rozprával s Bogdanom Bogdanovičom. Reč bola o Turecku, o Fenerbahce a tiež o iných veciach. Dobre som si to rozmyslel. Som nadšený a chcem začať pracovať hneď ako to len pôjde,“ povedal Joffrey Lauvergne pre oficiálnu stránku Fenerbahce po prílete do Istanbulu. Majster Európy (2013) a bronzový medailista z majstrovstiev sveta (2014) podpísal s euroligovým vicemajstrom kontrakt na dve sezóny.

Pre tureckého šampióna je Lauvergnov príchod druhým pohybom v kádri. Za Fenerbahce už v ďalšej sezóne nebude brať Brad Wanamaker, MVP finálovej série tureckej ligy, ktorý odmietol lukratívny kontrakt od FC Barcelona a dohodol sa na vzájomnej spolupráci s tímom Boston Celtics, kde by mal zarábať nováčikovské minimum. Len pre porovnanie, rozdiel medzi spomínanými ponukami sú približne tri milióny dolárov. Veľmi blízko k prestupu do NBA bol aj taliansky pivot Nicolo Melli, o ktorého sa zaujímal tím Brooklyn Nets. Melli však zostane hráčom Fenerbahce aj v sezóne 2018/19 a až následne sa pokúsi spraviť skok do najkvalitnejšej ligy sveta.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

BNB BNB 33:83
10.07.2020
BSC BSC
INT INT 72:32
10.07.2020
LMI LMI
GLX GLX 48:43
10.07.2020
SNV SNV
PDZ PDZ 57:7
10.07.2020
RIM RIM
SNV SNV 11.07.2020 RIM RIM
BNB BNB 11.07.2020 LMI LMI
GLX GLX 11.07.2020 INT INT
PDZ PDZ 11.07.2020 BSC BSC