Slovenský reprezentant Kuric smeruje do euroligovej Barcelony

Publikované: 27.06.2018 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twiter: Lewysko

Kyle Kuric (Foto: Jäzva)

Kyle Kuric spravil ďalší významný krok v kariére. Po sezóne strávenej v Zenite Petrohrad by sa mal vrátiť do španielskej ligy. Informuje o tom portál eurohoops.net.

V jednej z najlepších súťaží na kontinente oblečie dres slávnej Barcelony, s ktorou by mal podpísať zmluvu. V tíme by mal nahradiť výborného fínskeho strelca Petteri Koponena, ktorý je na odchode z katalánskej metropoly.

Kuric obliekol v predkvalifikácii na majstrovstvá Európy dres slovenskej reprezentácie, keďže má naše občianstvo. Jeho starý otec emigroval pred rokmi do USA. Výborný strelec mal pomôcť zverencom Ivana Rudeža aj v záverečnom zápase proti Švajčiarsku (1. júla v Bratislave), ale ospravedlnil sa. Dôvodom je tehotenstvo manželky, ktorá už nemôže letieť na dlhšie vzdialenosti.

„V Barcelone potrebujeme strelca podobného ako má Real Madrid v podobe Jayceeho Carrolla. Náš rozohrávač Thomas Huertell je výborný pick'n'roll hráč, ktorý po vnikoch vyhadzuje loptu na obvod. Kuric je na to ideálny typ. Plus pozná ACB ligu, keďže v nej štyri sezóny pôsobil,“ povedal nám tréner Barcelony Svetislav Pešič.

Dvadsaťosemročný Američan patrí medzi top strelcov v Európe. Dokázal to v kvalitnej ruskej nadnárodnej VTB lige, kde mal v drese Zenitu priemer 16,8 bodov na zápas. Výborne hral aj Európskom pohári. S Petrohradom vypadol tesne vo štvrťfinále. V súťaži patril s priemerom 15,3 bodov na zápas medzi desiatku najlepších strelcov.

Je to veľká pocta pre každého hráča, keď o neho prejaví záujem gigant ako je Barcelona, ktorá dlhodobo patrí medzi najlepšie tímy v Európe, aj keď jej posledná sezóna nevyšla. Verím, že čoskoro dôjde k podpisu zmluvy,“ povedal tréner slovenskej reprezentácie Ivan Rudež, ktorý verí, že sa reprezentantovi bude dariť.

„Pre Kyla to je výzva, lebo predsa len úroveň Euroligy je oveľa väčšia ako EuroCupu. Predtým však hrával v Španielsku a verím, že sa rýchlo adaptuje na najvyšší stupeň výkonnosti v Európe. Takisto verím, že nám v budúcnosti ešte pomôže v národnom tíme,“ dodal kouč slovenského reprezentačné­ho tímu.

Kurica čaká možno najväčšia výzva v kariére. V španielskej ACB lige už v minulosti odohral tri sezóny za Gran Canariu a jednu za Estudiantes Madrid. Barcelona je však ešte o stupeň vyššie. Tímu posledná sezóna vôbec nevyšla, keď v Eurolige nepostúpil druhýkrát za sebou zo skupiny a v lige skončil v semifinále po prehre s Baskoniou. Známy srbský tréner Svetislav Pešič preto stavia s vedením zostavu pre novú sezónu, ktorá by mala priniesť lepšie výsledky.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia